به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، کیومرث کلانتری، ظهر پنج شنبه در حاشیه بازدید انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران از شهرک صنعتی شمس آباد و نیز محل دفن زباله از آرادکوه طی سخنانی در جمع خبرنگاران گفت: امروز اولین بازدید استاندار تهران از مرکز پسماند است، در این بازدید از کانون هایی که آلایندگی دارند مورد بازدید قرار گرفت.

وی با بیان این که حفظ محیط زیست وظیفه عمومی است، افزود: محیط زیست برای دستگاه حاکمیت نیز مهم است و در بازدید امروز تاکید بر بازچرخانی و تصفیه آب با رعایت استانداردهای محیط زیستی شد.

خبر جدید  کافی نبودن امکانات دولتی برای حفظ محیط ‌زیست

مدیرکل محیط زیست استان تهران گفت: توسعه و تسریع تصفیه خانه فاضلاب مورد تاکید استاندار تهران قرار گرفت، امروز از مدیریت پسماند شهرک صنعتی جنوب تهران نیز بازدید شد.

وی با اشاره به بازدید استاندار تهران از سایت بزرگ پسماند کلان شهر تهران در آرادکوه گفت: دوستان در شهرداری تهران می بایست، مدیریت جامعی در زمینه پسماند داشته باشند، تا هم شاهد کاهش آلودگی باشیم و هم از صرفه اقتصادی این پیماند بهره گیری شود.

خبر جدید  برگزاری آزمون جامع هماهنگ دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری

کلانتری گفت: در شهر تهران روزی ۱۱ هزار تن زباله تولید می شود، که ۹ هزار تن از این زباله در سایت آرادکوه دپو می شود.

مدیرکل محیط زیست استان تهران در پاسخ به این سوال که بازدید از سایت آرادکوه چه تاثیر عملی در مقابله با آلودگی تهران دارد، گفت: استانداران معتقد به حفظ محیط زیست هستند و ما دستگاه های اجرایی باید در جهت آن که دستورات و تصمیمات روی زمین نماند، تلاش کنیم، امروز محیط زیست وزن پیدا کرده و وزن آن برابر با سلامتی و ایمنی است، نمی توانیم بر شاخه ای که روی آن نشستیم، تیشه بزنیم.

خبر جدید  ورود سامانه بارشی جدید به کشور