11:46:12 - یکشنبه 27 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تور فضای مجازی گردشگران را به پاسارگاد می‌کشاند

تور فضای مجازی گردشگران را به پاسارگاد می‌کشاند
افشین ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار حوزه میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری، گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، با تشریح برنامههایپایگاه جهانی پاسارگاد تا آغاز سال جدید گفت: طرح تور واقعیت مجازی از جمله اقداماتی است که با مشارکت بخش خصوصی طراحی و آن را اجرا میکنیم. مدیر پایگاه جهانی پاسارگادبا اشاره به اینکه در این طرح، […]

افشین ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار حوزه میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری، گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، با تشریح برنامههایپایگاه جهانی پاسارگاد تا آغاز سال جدید گفت: طرح تور واقعیت مجازی از جمله اقداماتی است که با مشارکت بخش خصوصی طراحی و آن را اجرا میکنیم.

مدیر پایگاه جهانی پاسارگادبا اشاره به اینکه در این طرح، گردشگران در هر بخش از محوطه میتوانند تصاویر باشکوه این مجموعه را با عینکهایی که به چشم میزنند ببینند، افزود: گردشگران در هر بخش از سایت با این برنامه تصویر ذهنی وضعیت اولیه آثار را میتوانند ببیند و آن را با وضعیت کنونی مقایسه کنند.

خبر جدید  مرموزترین و مخوف‌ترین قبرستان ایران

وی با بیاناینکه تور مجازی فعالیت جدیدی است، افزود: امکان بازدید مجازی در این طرح فراهمشده و گردشگران میتوانند با عکس و فیلم، خود را در فضای اولیه پاسارگاد ببینند. درواقع این تور از عکس وسیعتر و خروجی آن مانند فیلم است اما کنترل دوربین در دست مخاطب است و میتواند تصور کند در فضا ایستاده و هر طرفی را که بخواهد میتواند ببیند.

ابراهیمی در ادامه خاطرنشان کرد: ساماندهی مسیرهای ورودی از قبل کلید خورده و تا قبل از سال جدید بخشی از آن به بهرهبرداری میرسد.

خبر جدید  علوم جدید با دارالفنون وارد ایران شد

مدیر پایگاه جهانی پاسارگاد از تکمیل طرح مجتمع خدمات گردشگری خبر داد و افزود: این مجتمع شامل نمازخانه، سرویس بهداشتی جدید، فروشگاه صنایعدستی و کافیشاپ است که در ورودی مجموعه بناشده است.

ابراهیمی در ادامه گفت: بسترسازی برای بهرهبرداری و عرصه بلیت الکترونیک نیز از دیگر برنامههایی است که اجرایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: مناسبسازی مبلمان محوطه و ساماندهی بصری مجموعه ازاهداف مهم دیگریاست که دنبال میکنیم.

مدیر پایگاه جهانی پاسارگاد با اشاره به اینکه کارگاههای مرمتی در مسیر عبوری گردشگران برپا میشود، ادامه داد: تا پیشاز این، کارگاههای مرمتی که به تعمیر سنگها و آثار بهجامانده از مجموعه پاسارگاد میپرداختند، تنها در ایام خاصی از سال دایر بود اما قرار است از این پس، کارگاهها درطول سال برقرار باشدو در عید نوروز نیز گردشگران میتوانند از این کارگاهها دیدن کنند.

خبر جدید  سفر به جنگل‌های انجیری در دل سواد کوه را تجربه کنید

وی با اشاره به اینکه یک گروه متخصص کار رسیدگی و ترمیم و نظافت محیط پاسارگاد را بر عهدهدارند، افزود: از ماه قبل این کارگروه شکلگرفته و نظافت آن در حال انجام است.

انتهای پیام/۴۰۸۷/ ۴۰۰۷/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد