19:19:17 - شنبه 8 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تورهای هنر گردی در تهران برگزار می‌شود

تورهای هنر گردی در تهران برگزار می‌شود
ایلنا: مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: به مناسبت روز جهانی و هفته صنایع دستی (۲۰ خرداد)، تورهای هنر گردی به منظور بازدید شهروندان از…

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: به مناسبت روز جهانی و هفته صنایع دستی (۲۰ خرداد)، تورهای هنر گردی به منظور بازدید شهروندان از کارگاه‌ها و مراکز عرضه صنایع دستی در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، پرهام جانفشان (مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران) با اشاره به آنکه هویت فرهنگی که امروز در موزههای کشور به آن میبالیم زاییده ذهن خلاق هنرمندان ایرانی در طول تاریخ بوده است، گفت: تورهای هنرگردی به گونهای برنامهریزی شده است که شهروندان به عنوان مثال پس از بازدید موزه آبگینه از یک کارگاه سفالگری و یا کارگاه شیشهگری بازدید کنند تا درک و نگرش بهتری از خلاقیت و توان هنرمندان ایرانی در طول تاریخ داشته باشند.

خبر جدید  تا بازاری‌ها پول ندهند، مرمت بازار وکیل شیراز تکمیل نمی‌شوند

جانفشان در ادامه افزود: تورهای هنرگردی در سه محور موزه فرش به همراه بازدید از کارگاه گلیم بافی، بافت تاریخی تهران و بازدید از بازارچه صنایع دستی محور تاریخی عودلاجان و موزه آبگینه و بازدید از کارگاه هنرمندان رشته شیشه و سفال طراحی شده است.

وی خاطر نشان کرد: بازدید از کارگاههای صنایع دستی در قالب تورهای تهرانگردی ضمن حمایت و دلگرمی هنرمندان در فروش محصولات تولیدی، سبب می شود تا دست واسطهها بین گردشگر و هنرمند کوتاه شود و محصولات هنری با قیمت واقعی به گردشگران عرضه شود.

خبر جدید  موز‌ه‌های برتر سال معرفی شدند/ موزه به یکی از مهم‌ترین میعادگاه‌های فرهنگ تبدیل شده/ نمایشگاه‌های مشترک گامی مؤثر در توسعه صلح و دوستی میان دولت‌ها و ملت‌هاست

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت: اگر جامعه به این موضوع حساس باشد که خرید صنایع دستی داخلی به جای تولیدات خارجی که با روح فرهنگ ایرانی همسازگاری ندارد موجب اشتغال هموطنان خواهد شد بی شک صنایع دستی جایگاه ثابتی در سبد خرید خانوار ایرانی پیدا خواهد کرد.

این مقام مسئول افزود: تورهای هنرگردی به صورت رایگان برگزار میشود و علاقه مندان برای شرکت در این تورها میتواند نام و نام خانوادگی خود را به سامانه ۵۰۰۰۲۰۳۰۰۰۱۰۰ ارسال کنند.

خبر جدید  نمایشگاه عکس «یزد؛ شهر جهانی» بهار ۹۷ برگزار می‌شود


منبع :: تورهای هنر گردی در تهران برگزار می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد