18:21:43 - یکشنبه 14 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

توان ایجاد شغل در حوزه گردشگری و صنایع دستی بسیار بالاست

توان ایجاد شغل در حوزه گردشگری و صنایع دستی بسیار بالاست
ایلنا: در نشست صمیمانه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر توان بالای ایجاد شغل در حوزه گردشگری و…

در نشست صمیمانه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر توان بالای ایجاد شغل در حوزه گردشگری و صنایع دستی تاکید شد.

به گزارش ایلنا، نشست صمیمانه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف بررسی فعالیتهای مشترک و کمک به رونق تولید و اشتغال در محل دفتر رئیس سازمان میراث فرهنگی برگزار شد.

در این نشست که تعدادی از معاونان دو دستگاه و مدیران برخی از بانکها نیز حضور داشتند، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص فعالیتهای مشترک و هدفگذاری برای رونق تولید و اشتغال در کشور با یکدیگر گفت و گو کردند.

علی اصغر مونسان (معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) در این نشست با بیان این که این سازمان آماده هرگونه همکاری با دستگاهها و وزارت خانههای دیگر برای کمک به رونق تولید و اشتغال در کشور است گفت: در سازمان میراث فرهنگی ظرفیتهای بسیار خوبی برای ایجاد شغل پایدار وجود دارد و میتوانیم با سرمایه گذاری اندک در حوزههای مرتبط با ماموریتهای این سازمان شغل پایدار ایجاد کنیم.

خبر جدید  «ماهنشان» خانه دیوها و اجنه است

او افزود: در دنیا نیز اشتغال فراگیر را در حوزه خدمات دنبال میکنند و امیدواریم با کمک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بتوانیم به ایجاد اشتغال هرچه بیشتر در کشور کمک کنیم.

مونسان افزود: توان ایجاد شغل در حوزه گردشگری و صنایع دستی بسیار بالا است و عمده این مشاغل پایدار هستند که با سرمایه گذاری اندک ایجاد میشوند.

او اضافه کرد: به عنوان مثال یکی از ظرفیتهای بسیار خوبی که به تازگی در کشور شکل گرفته، موضوع بومگردیها است، در حال حاضر ۱۵۰۰ واحد بومگردی در کشور ایجاد شده و هدفگذاری ما احداث ۲۰۰۰ واحد بومگردی است.

مونسان گفت: سرمایه گذاری در حوزه گردشگری علاوه بر اثرات اقتصادی، تاثیرگذاری اجتماعی نیز دارد، به عنوان مثال با رونق گرفتن بومگردیها شاهد مهاجرت معکوس روستاییان و رونق گرفتن روستاها هستیم.

خبر جدید  قلعه بختک دارای پایگاه میراث فرهنگی می‌شود

او گفت: یکی از مشکلات حوزه گردشگری و صنایع دستی، موضوع بیمه فعالان این دو حوزه است، که در این خصوص نیازمند همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری در موضوع گردشگری علاقهمند هستند و به طور حتم نیاز مند تعریف اقتصادی جدید در کشور هستیم که این اقتصاد جدید، گردشگری است.

او در ادامه با اشاره به ظرفیتهای کشور در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یادآور شد: در نوروز امسال به استانهای غربی کشور سفر کردم، واقعا جاذبههای گردشگری بی نظیری در کشور داریم، آثار تاریخی ارزشمندی وجود دارد و ظرفیتهای خوبی در حوزه صنایع دستی در استانهای مختلف به چشم میخورد که باید از این ظرفیتها به نحو مطلوب استفاده کرد.

معاون رئیس جمهور گفت: در حوزه صنایع دستی نیز ظرفیتهای بی شماری داریم که توجه هرچه بیشتر به این هنر صنعت میتواند راهگشای مسائل اقتصادی در کشور باشد.

خبر جدید  سیل ۴۵ میلیارد ریال به آثار تاریخی و تاسیسات گردشگری استان خسارت زد

محمد شریعتمداری (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) نیز در این نشست ضمن برشمردن ظرفیت های بی نظیر اشتغال و تولید در حوزه گردشگری و صنایع دستی از آمادگی کامل وزارت خانه متبوع خود با سازمان میراث فرهنگی برای فعالیت بیشتر در این حوزه با هدف کمک به تولید اشتغال و رونق اقتصادی خبر داد.

او گفت: موضوعاتی که در این جلسه مطرح شد، موضوعات بسیار مهم و حیاتی است که این موضوعات باید تبدیل به تصمیم شود و هرچه زودتر عملیاتی شوند.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: امیدوارم با توجه به موضوعات مطرح شده در این نشست، در قالب توافقهای جدید کارهای خوبی را در حوزه گردشگری و صنایع دستی با هدف رونق تولید و اشتغال انجام دهیم.

در این نشست همچنین معاونان دو دستگاه و مدیران برخی از بانکها نیز به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد