0:59:52 - چهارشنبه 9 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تنوع سفرهای مردم بیشتر می‌شود/ چگونه نگاه گردشگران خارجی در ایران واقعی می‌شود

تنوع سفرهای مردم بیشتر می‌شود/ چگونه نگاه گردشگران خارجی در ایران واقعی می‌شود
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی به تشریح مثبت شدن نگاه غیر واقعی گردشگران خارجی طی دو هفته سفر در ایران پرداخت و گفت: با ایجاد تقویم رویدادهای گردشگری در ایران – انتخاب مقاصد سفر مردم را متنوع خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ولی تیموری در مراسم رونمایی از پوستر دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ایران که در تاریخ ۲۳ بهمن به مدت ۴ روز شروع به کار میکند، اظهار داشت: امیدواریم این نمایشگاه در شان کشورمان به اجرا در آیید.

تیموری ادامه داد: نگاه ایران به حوزه گردشگری یک نگاه فرهنگی است و براساس مفادهای بین المللی بر خط مشی گفتگو و صلح پیش می رویم و علاوه بر جاذبه های دیگر در حوزه های گردشگری دنیا – با این حال در دنیا به عنوان مقصد گردشگری فرهنگی شناخته شده هستیم.

وی ادامه داد: متاسفانه امروزه به دلیل سیاستهای غلط هنوز در برخی کشورها و منطقه خاورمیانه شاهد جنگ و ناامنی هستیم ولی گردشگری به عنوان بهترین مسیر برای همزیستی با ملتها شناخته می شود و البته برخلاف کسانی (ترامپ) که هنوز به دنبال دیوار کشیدن بین فرهنگ ها هستند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی افزود: به عنوان کسی که دو دهه در این عرصه فعالیت میکنم اولویت فعالیت هایمان را بر اساس آموزش و معرفی و تبلیغات متمرکز کردیم.

خبر جدید  ۴۰۰۰ روادید برای "حجاج ایرانی" صادر شده است

تیموری تصریح کرد: گردشگران خارجی که با یک نگاه غیرواقعی وارد کشورمان میشوند و در طول سفر ۱۰ و دو هفته ای در ایران با یک نگاه مثبت از ایران میروند به معنای این است که ایران مقصد خوبی است و آنقدر از نظر مهمانوازی و میزبانی این ملت و خانواده بزرگ گردشگری ایران به کار خود واقف هستند که یک نگاه غیرواقعی مسافر را در طول یک هفته تغیر میدهند.

وی بیان داشت: همین نکته در موضوع گردشگری داخلی نیز صادق است اگر امروزه میبینیم در فصلهای گردشگری با انبوه مسافران مواجه هستند و در برخی مقاصد با کمبود مسافر، درحالیکه از نظر آمایش جغرافیایی ایران کاملا یک مقصد متوازن سفر است و در هر نقطه ای گردشگری – مسافر بخواهد تجربه کند ظرفیت و پتانسیل برای اقناع و کنجکاوی مسافر وجود دارد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: این ظلم است که در برخی از مقاصد کشورمان با انبوه مسافر مواجه هستیم و در مقاصدی با کمبود مسافر روبرو میشویم درحالیکه گردشگری به عنوان یک مولفه برای کاهش فقر و ثروت آفرینی تعریف می شود.

خبر جدید  چرا غذای ایرانی آخرین انتخاب توریست‌های جهان است

تیموری تصریح کرد: سیاست محوری ما توزیع متوازن سفرهای داخلی است بنابراین رویدادها در این زمینه در خدمت گردشگری قرار میگیرد و نمایشگاهها ظرفیت و محور توازن بخشیدن برای توزیع جغرافیایی سفر خواهند بود.

وی افزود: ما میتوانیم این توزیع جغرافیایی سفر را حل کنیم در همین راستا به زودی با همکاری استانها – اطلس جامع رویدادهای گردشگری را آماده خواهیم کرد و رویدادها براساس ظرفیت استانی و مکانی شاخص بندی میشوند مانند رویدادهای محلی، ملی و بین المللی که در قالب تقویم گردشگری از ابتدای سال جاری اجرای خواهد شد.

تیموری ادامه داد: پس از برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ایران – فصل شلوغ سفر را در ایران خواهیم داشت، و دو هفته در ابتدای هر سال سفرهای مردم را شکل می گیرد، و اگر ما در زمان برگزاری همین نمایشگاه با همراهی بخش خصوصی بتوان بستههای متنوع سفر به مردم ارائه کرد، جهت دهی و توزیع سفر در کشورمان بهبود پیدا خواهد کرد.

وی گفت: هدف ما از طراحی غرفههای امسال این نمایشگاه به نام استانها نه به نام اداره کل استانها، برای این است که با بستههای متنوع سفر و حضور پررنگ شهرداری و بخشداریها را داشته باشیم، و همکاران ما نیز در اداره کلها به این بخش ها بیشتر توجه کنند.

خبر جدید  "رگبار و رعدوبرق" امروز ۱۲ استان کشور را در برمی‌گیرد

تیموری بیان داشت: ما در ستاد گردشگری کشور با توجه به حضور پررنگ و لحاظ قرار دادن دغدغههای بخش خصوصی در نمایشگاه امسال گردشگری، هیچگونه هزینه ای برای برپایی این نمایشگاه بین المللی نکردیم و با حمایت با ظرفیت بخش خصوصی کشورمان صورت پذیرفته است.

وی خاطرنشان کرد: کلام آخر اینکه ضمن تشکر از همه شرکتهای داخلی و خارجی که تاکنون از ۱۰ کشور برای این نمایشگاه غرفه گرفتند و همچنین وزرا و معاونان برخی کشورها نیز در حاشیه این نمایشگاه حضور خواهند داشت، کارگاههای متعددی از جمله در هتلداری با سرفصلها و نیاز آنان در این نمایشگاه اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد