0:55:08 - سه‌شنبه 8 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تلاش برای رفع معضلات اجتماعی بافت تاریخی سمنان

تلاش برای رفع معضلات اجتماعی بافت تاریخی سمنان
ایلنا: مسئول دفتر ثبت و تعیین حریم آثار فرهنگی و تاریخی ملی و جهانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: معضلات اجتماعی بافت تاریخی سمنان با…

مسئول دفتر ثبت و تعیین حریم آثار فرهنگی و تاریخی ملی و جهانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: معضلات اجتماعی بافت تاریخی سمنان با مشارکت ادارات و نهادهای موثر رفع می‌شود.

به گزارش ایلنا، هانی رستگاران (مسئول دفتر ثبت و تعیین حریم آثار فرهنگی و تاریخی ملی و جهانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان) با اشاره به تلاش برای رفع معضلات اجتماعی بافت تاریخی سمنان گفت: بر این اساس، نمایندگان ادارات مرتبط و نهادهای موثر برای رفع خطر و معضلات اجتماعی بافت تاریخی و محدوده محله سرداران شهید سمنان از این مناطق بازدید کردند.

خبر جدید  سیدمحمد بهشتی: تبدیل به بازنشستگان مجرم شده‌ایم

وی گفت: این بازدید پیرو جلسه کمیته پیشگیری و مبارزه با جرائم دادستانی مرکز استان سمنان و پیشنهاد نماینده ادارهکل میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان سمنان در ارتباط با لزوم نجاتبخشی و ایجاد زمینه بهبود کیفیت زندگی و سطح خدمات اجتماعی و فرهنگی در محدودهها و مناطقی از بافت تاریخی که دارای معضلات مختلف اجتماعی و کاستیهای زیرساخت هستند، انجام شد.

خبر جدید  راهنمایان گردشگری بهترین محافظان آثار تاریخی هستند

رستگاران ابراز امیدواری کرد: با توجه به همافزایی و مشارکت بین دستگاههای اجرایی، دستگاه قضایی و قرارگاه شهید شاطری سمنان، کار شناسایی و احصاء مالکیت پلاکهای مجهولالمالک، فاقد مالک، ورثهای و پلاکهایی که مالکان آنها را رها کرده اند و منتج به مخدوش شدن چهره بافت تاریخی شده انجام و مقرر شد زمینه رفع مشکلات بافت تاریخی سمنان فراهم شود.

وی گفت: مرمت، باز زندهسازی و احیاء بناها و آثار تاریخی واجد ارزش، زمینه ساز ارتقاء کیفیت گردشگرپذیری و بهرهبرداری از خانههای قدیمی به عنوان اماکن و مجموعههای اقامتی و رستورانهای سنتی است.

خبر جدید  کردها به پاس احترام به درگذشتگان حوادث اخیر، مراسم‌های نوروز را برگزار نمی‌کنند

در این بازدید از سه پلاک تاریخی بازدید و تصمیمات مرتبط با تعیین تکلیف هر یک اتخاذ شد.

بر اساس زمانبندی مورد توافق، بازدیدها و جلسات مستمری بهمنظور تعیین تکلیف کلیه پلاکها با شرایط مشابه، تا پایان سالجاری صورت میگیرد.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد