1:04:30 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

«تفاهم مشترک» آغاز راه حفاظت از باغ جهانی بهشهر

«تفاهم مشترک» آغاز راه حفاظت از باغ جهانی بهشهر
مدیر پایگاه میراث جهانی باغ ایرانی از تصمیم‌گیری‌ها برای رسیدن به یک مدیریت و تفاهم مشترک در محوطه‌ی باغ جهانی «عباس‌آباد بهشهر» در مازندران خبر داد.

به گزارش ایسنا، حدود ۱۰ روز قبل، بعد از انتشار خبری به نقل از سیف‌الله فرزانه، مدیر کل میراث فرهنگی استان مازندران که از دریافتِ کارت زرد در مجموعه‌ی عباس‌آباد بهشهر مازندران توسط یونسکو خبر می‌داد، متولیان مجموعه‌ی باغ جهانی عباس‌آباد بهشهر نیز نسبت به وضعیت نامناسب این باغ جهانی اعتراض‌هایی مطرح کردند، به حدی که وضعیت این باغ تا جایی پیش رفته بود که «باغ جهانی عباس‌آباد چند قدم تا خروج از ثبت جهانی» بیشتر فاصله نداشت، اما اکنون به نظر می‌رسد خوشبختانه متولیان این مجموعه‌ی طبیعی و باغ جهانی، به همفکری‌هایی رسیده‌اند تا بتوانند این مجموعه را از بروز هر گونه خطری محافظت کنند.

پرویز سعادتی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری جلسه‌ای برای بررسی وضعیت این محوطه‌ی جهانی در تهران در روزهای قبل اظهار می‌کند: نیروی انتظامی و دیگر دستگاه‌های شهری و نظامی که در عرصه و حریم این باغ جهانی فعالیت می‌کردند، اقدامات خود را متوقف کرده و به یک مدیریت مشترک رسیدند و قرار شد تا به مرور ساخت‌وسازهای انجام شده در این محوطه‌ی جهانی را حذف کنند.

او تاکید می‌کند: مسئولان در این جلسه به یک جمع‌بندی رسیدند و با تقسیم وظایف برای هر دستگاه، قرار بر واگذاری مدیریت کامل این مجموعه‌ی جهانی به پایگاه میراث جهانی باغ‌های ایرانی گرفته شد.

به گفته‌ی وی، قرار است تا دستگاه‌های متولی در این باغ جهانی، همراه با میراث فرهنگی مانند یک شورای نظارتی عمل کنند و اداره کل منابع طبیعی استان نیز، وارد کار شود.

سعادتی با تاکید بر این‌که در این زمینه به یک تفاهم مشترک رسیده‌ایم تا ساخت‌وسازهای انجام شده از سال ۹۵ و بعد از ثبت جهانی این باغ طبیعی، نیز از محوطه حذف می‌شوند، ادامه می‌دهد: در حال حاضر اقداماتی که با سند قبل از ثبت جهانی این محوطه در مجموعه انجام شده‌اند، به همان حالت قبل خود باقی می‌مانند.

انتهای پیام


منبع :: https://www.isna.ir

خبر جدید  میراث فرهنگی نسبت به وضعیت بازار وکیل اشراف کامل دارد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد