1:25:26 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تفاهم شهرداری و میراث برای مرمت و نگهداری از خانه نصیرالدوله

تفاهم شهرداری و میراث برای مرمت و نگهداری از خانه نصیرالدوله
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از شهرنوشت،ابوالفتح شادمهری با بیاناینکه شهرداری و میراث فرهنگی برای مرمت و نگهداری از خانه نصیرالدوله وارد گفتگو شدند و در آیندهای نزدیک تفاهمنامهای را در این خصوص امضا میکنند، گفت: با معاون سازمان میراث صحبت کرده و اعلام آمادگی کردیم خانه نصیرالدوله را در اختیار ما بگذارند تا […]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از شهرنوشت،ابوالفتح شادمهری با بیاناینکه شهرداری و میراث فرهنگی برای مرمت و نگهداری از خانه نصیرالدوله وارد گفتگو شدند و در آیندهای نزدیک تفاهمنامهای را در این خصوص امضا میکنند، گفت: با معاون سازمان میراث صحبت کرده و اعلام آمادگی کردیم خانه نصیرالدوله را در اختیار ما بگذارند تا ضمن مرمت و تعریف کاربری متناسب بتوانیم بنا را حفظ کنیم.

مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهرانبا تأکید بر اینکه مالکیت بنا همچنان در دست سازمان میراث میماند و شهرداری تصمیمی برای تملک آن ندارد، ادامه داد: آن چه برای ما اهمیت دارد این است که بنا را مرمت کنیم و با تعریف کاربری مناسب مانند گالری، برای بازه زمانی مشخص از آن استفاده کنیم و بنا را در اختیار عموم قرار دهیم.

خبر جدید  راه‌اندازی طرح کارگاه‌گردی زنده در شهرستان سربیشه

شادمهری تأکید کرد: حتی اعلام کردیم در مورد سایر بناهای میراث، شهرداری آمادگی مرمت را دارد. البته شهرداری و میراث توان مالی و اجرایی برای ساماندهی تمامی بناها را ندارند و تلاش میکنیم نقش ما تسهیلگر باشد و باقی کارها با مشارکت بخش خصوصی انجام شود.

مدیر بافت و بناهای تاریخی شهرداری تهران با اشاره به آخرین اقدامات مدیریت شهری برای خانه طوماسیان، عنوان کرد: این خانه بسیار باارزش است و بارها اعلام کردیم حاضر هستیم با مالک وارد مذاکره شویم و از این بنا در قالب فرهنگسرا و … استفاده کنیم.

خبر جدید  گردشگری راهکاری ارزشمند برای اشتغال در کشور است

شادمهری به عزم شهرداری تهران برای توجه هر چه بیشتر به بناهای ارزشمند در محله عودلاجان پرداخت و گفت: کل بافت عودلاجان ثبت شده است، اما درون این بافت حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ بنای ارزشمند وجود دارد که بسیاری از آنها ثبت نشدهاند. در این خصوص به سازمان میراث اعلام کردیم که حاضریم نسبت به تهیه حریم این بناها اقدام کنیم تا پس از تائید سازمان در سامانه طرح تفصیلی بارگذاری شوند. همچنین، این آمادگی وجود دارد که در تهیه شناسنامه برای ۲ هزار و ۳۰۰ بنای تاریخی ارزشمند مشارکت کنیم.

خبر جدید  تلاش برای برقراری خط پروازی سنندج- سلیمانیه عراق

لازم به ذکر است،میرزا احمدخان نصیرالدوله بدراز تاجران ثروتمند پایتخت بود کهاو را هجدهمین وزیر فرهنگ ایران میدانند. خانه نصیرالدوله در همسایگی بخشهای باقیمانده از خانه مدرس قرار دارد و جزومعدود خانههای شخصی دارای حمام است که تا ۳۰ سال پیش دهها خانوار در آن ساکن بودند.

انتهای پیام/۴۰۷۶


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد