به گزارش برنا، بر اساس تحلیل آخرین نقشههای پیش یابی، امروز (دوشنبه ۲۴ دی) برای غرب، جنوب غرب ، بخشهایی از شمال غرب و دامنههای جنوبی البرز شامل استانهای قزوین، البرز و تهران بارش برف و باران پیشبینی میشود.
امروز به تدریج با شکلگیری جریانات شمالی روی خزر، ابرناکی و بارش در سواحل غربی دریای خزر رخ خواهد داد. فردا و پس فردا در خوزستان، چهارمحالبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، غرب استانهای فارس و اصفهان بارش باران و در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش برف ادامه خواهد یافت.
بعدازظهر روز چهارشنبه سامانه بارشی دیگری از غرب و جنوب غرب وارد ایران میشود. این سامانه ضمن تشدید بارش در جنوب غرب، بارش برف و باران در مناطق غربی ، مرکزی و دامنه های البرز را به دنبال خواهد داشت.
با عبور متناوب سامانه بارشی طی روزهای پایانی هفته جاری، افت قابل ملاحظه دما و ماندگاری هوای سرد در غالب نقاط کشور به خصوص در نیمه شمالی پیشبینی میشود.
امروز آسمان تهران ابری، در برخی ساعات همراه با بارش باران و برف و وزش باد و در بعد از ظهر با کاهش ابر همراه خواهد بود. حداکثر و حداقل دمای تهران امروز هفت و یک درجه سانتیگراد است.
فردا هوای تهران کمی ابری همراه با وزش باد تا حداکثر و حداقل دمای ۱۰ و صفر درجه سانتیگراد پیشبینی میشود. همچنین تهران در روز چهارشنبه کمی ابری تا نیمه ابری، در بعد از ظهر ابری با احتمال بارش باران و با حداکثر و حداقل دمای ۱۰ و منفی یک درجه سانتیگراد خواهد بود.