0:58:55 - یکشنبه 20 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تجهیز سلولهای فتوولتاتیک در بیابانها برای توسعه گردشگری/ ۶ جذابیت کویرهای ایران

تجهیز سلولهای فتوولتاتیک در بیابانها برای توسعه گردشگری/ ۶ جذابیت کویرهای ایران
یک کویرشناس به تشریح ۶ جذابیت کویرهای ایران برای توسعه گردشگری پرداخت.

محمد درویش در گفتوگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درخصوص پتانسیلهای گردشگری کویر و بیابانها با صحه گذاشتن نسبت به این پتانسیل و موافقت خود نسبت به توسعه گردشگری کویرها اظهار داشت: بنده نیز با توسعه گردشگری در حوزه بیابان و کویرها موافقم و فکر میکنم یکی از مزیتهای واقعی سرزمین ما، تقویت زیرساختها و دانش فنی لازم برای توسعه گردشگری در عرصههای کویری، بیابان و ناهمواری ماسهای است.

مدیر بخش سیاست محیط زیست در مرکز بررسیهای استراتژیک ریاست جمهوری عنوان کرد: بنده باورم این است که یکی از جذابترین مؤلفههای گردشگری ایران در حوزه بیابان و کویر است و تقریباً اغلب چشماندازهای خاص بیابانی مانند کلوتها، گلدانهای عظیمالجثه، ناهمواریهای عینکی، عناصر ذوزنقهای و کوههای رنگی را در ایران داریم.

خبر جدید  فواید رایگان‌شدن روادید بین ایران و عراق

درویش تصریح کرد: در این عرصه بیابانها و کویرها پوشش گیاهی اندکی وجود دارد و چرخه آب نیز بسیار اندک است و چیزی برای از دست دادن ندارند که ما نگران تخریب این عرصهها در حوزه گردشگری باشیم.

عضو کرسی محیط زیست و امنیت ملی در شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: برایناساس بیابان و کویرهای کشورمان مستعد توسعه گردشگری هستند، و کار خوبی که میتوان در این زمینه صورت داد این است که بخشی از این عرصههای بیابانی را مجهز به سلولهای فتوولتاتیک کنیم.

خبر جدید  احتمال اعزام زائران اربعین به عراق از مرز خسروی/ارز اربعین داخل کشور توزیع می‌شود

درویش در تشریح تجهیز سلولهای فتوولتاتیک در بیابان و کویرها توضیح داد: وقتی سلولهای فتوولتاتیک راهاندازی شود در زیر سایه این تجهیزات میتوان ظرفیت گرمایشی نیز فراهم کرد و زیر این سایهها، پوشش طبیعی و جانوری نیز داشته باشیم و برای احیا و جذابیت بیشتر این عرصهها در حوزه گردشگری کمک کرد.

انتهای پیام/*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

خبر جدید  جریمه ۵۰۰ هزار تومانی بیش از ۴۰ هزار خودرو/ بازگرداندن ۳۱۵ هزار خودرو به شهرهایشان
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد