۱۸:۲۶:۲۶ - سه شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تازه‌ترین وضعیت سیل در ایلام،‌ خوزستان و لرستان

تازه‌ترین وضعیت سیل در ایلام،‌ خوزستان و لرستان
در ارتباط ویدئویی با استان های لرستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان جزئیات آخرین وضعیت مناطق متاثر و نحوه امدادرسانی تشریح شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم،از ۵ فروردین ۲۳۳ روستا و ۱۱ هزار و ۱۸۰ نفر توسط هلال احمراسکان داده شدند. پیش از بروز سیلاب و بسته شدن راههادر برخی مناطق مجموعا ۳۶ تیم عملیاتی در این مناطق حضور پیدا کرده بودند. پس از اینکه در شب گذشته دسترسی به پلدختر برقرار شد بلافاصله تیمهای عملیاتی دیگری متشکل از ۴۵ امدادگر دوره دیده و با تجربه به منطقه اعزام شدند و کار ارزیابی را از همان شب گذشته آغاز کردند.

در استان خوزستان نیز، ۷۰ روستا در شهرستانهای در معرض سیل و همین طور ۲۷ روستا که در معرض سد دز بودند و احتمال آبگرفتگی وجود دارد تخلیه شد. تمامسالنهای ورزشی و مدارسی که برای تعطیلات نوروز تجهیز شده بودند در اختیار جمعیت هلال احمر برای اسکان اضطراری قرار گرفت. تاکنون ۱۵ هزار و ۳۱۸ نفر اسکان داده شدند و به ۳۰ هزار نفر هم امدادرسانی شده است که این کارها با ۱۴۵ تیم و ۶۸۵ امدادگر صورت گرفت.

در استان کرمانشاه،سیل تلفات جانی به جا نگذاشت به جز یک مورد در یکی از روستاهای سرپلذهاب؛در ۷۶ روستا در سطح استان که در معرض خطر بودند امدادگران حضور پیدا کردند و ۳۸ روستا کاملا تخلیه شد. ۱۲۷ سالن سرپوشیده قبل از وقوع سیل تجهیز شدند، همچنین مدارس و مساجد هم آمادگی لازم برای اسکان اضطراری را دارند. ۱۵۸ تیم عملیاتی جمعیت نیز با پشتیبانی امدادی هوایی و تیم های تخصصی سیلاب مشغول امدادرسانی هستند.

در استان ایلام،توان عملیاتی جمعیت هلالاحمر بیشتر در دو شهرستان درهشهر و سیوان متمرکز است. امکانات و تجهیزات کامل در این مناطق دپو شده و هماهنگیها برای اسکان اضطراری صورت گرفته است. از دیروز در درهشهر ۱۶۸ نیروی امدادی مستقر هستند. از دیروز این افراد ۱۰۰ خانه را از آب تخلیه کردند و همچنان مشغول هستند.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد