18:21:00 - یکشنبه 7 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بناهای تاریخی شاخص کرمانشاه بر اثر سیل آسیب ندید/ خسارت ۱۲ میلیارد تومانی به زیرساخت‌های گردشگری

بناهای تاریخی شاخص کرمانشاه بر اثر سیل آسیب ندید/ خسارت ۱۲ میلیارد تومانی به زیرساخت‌های گردشگری
ایلنا: مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: با اقدامات پیشگیرانه و تدابیر لازم بناهای تاریخی شاخص کرمانشاه در بارندگی‌های شدید اخیر…

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: با اقدامات پیشگیرانه و تدابیر لازم بناهای تاریخی شاخص کرمانشاه در بارندگی‌های شدید اخیر دچار خسارت نشدند.

به گزارش ایلنا، امید قادری (مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه) اظهار داشتت: از آنجا که از وقوع سیل مطلع و از جریانش آگاه بودیم تلاش کردیم که میزان خسارت به آثار تاریخی را کاهش دهیم.

او ادامه داد: کلیه کارکنان میراث فرهنگی در سراسر استان به صورت آماده باش درآمده، به خصوص یگان حفاظت سازمان نیز تمام تلاش خود را به کار گرفت تا میزان خسارت و تخریب را کاهش دهد.

خبر جدید  توربین های بادی منجیل

وی به خسارت حدود ۱۲ میلیارد تومانی به زیرساخت های گردشگری در این استان اشاره کرد و افزود: بخش زیادی از خساتها مربوط به زیر ساختهای گردشگری و مسیرهای دسترسی به سرابها و تفرجگاههای طبیعی بوده است.

قادری ادامه داد: به برخی از آثار تاریخی این استان نیز خسارتهای جزئی وارد شده که بیشتر به دلیل نفوذ رطوبت و فرو ریختگی سقف بوده که با ایجاد آرامش جوی مرمت خواهند شد.

خبر جدید  عملیات مرمتی مجموعه حسن پادشاه تبریز تا نوروز به پایان می‌رسد

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با تأکید بر اینکه پل تاریخی کوچه با وجود آنکه در مرکز سیل قرار داشت اما آسیب جدی ندید، ادامه داد: تلاش کردیم تا آثار باستانی استان آسیب کمتری ببیند و پل تاریخی چهر با اینکه در مرکز سیل بیستون قرار داشت، تخریب جدی ندید اما با اینحال صدماتی را در این بناها شاهد بودیم که به دلیل رطوبت ایجاد شده بود؛ به همین دلیل برای استحکام بخشی باید تعمیرات اساسی بر روی آن انجام شود.

خبر جدید  تپه باستانی با خشک شدن زاینده رود نمایان شد

وی با اشاره به اینکه باید پیشبینیهای لازم برای بناهای تاریخی انجام شود، تصریح کرد: سازههای قدیمی به دلیل ماهیت و مصالحی که استفاده شده در معرض خطر هستند و باید تدابیر لازم برای استحکام آنها و کاهش خسارتهای ناشی از آن انجام شود.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد