1:01:51 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بزرگ‌ترین تاثیرهای اقتصاد گردشگری در سال ۲۰۱۸

بزرگ‌ترین تاثیرهای اقتصاد گردشگری در سال ۲۰۱۸
شورای جهانی سفر و گردشگری در گزارشی به تاثیرهای بزرگ اقتصادی صنعت توریسم در ۲۰۱۸ میلادی و همچنین چشم‌انداز پیش روی آن در سال‌های آتی پرداخته است.

به گزارش ایسنا، در گزاش جدید سارمان جهانی سفر و گردشگری آمده است که سهم مستقیم این صنعت در تولید ناخالص ملی که در سال ۲۰۱۷ برابر با ۲۵۷۰ میلیارد دلار بود (۳.۲ درصد تولید ناخالص ملی کل) در سال ۲۰۱۸ با ۴ درصد رشد همراه بوده است و پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال ۲۰۲۸ به ۳۸۹۰ میلیارد دلار (۳.۶ درصد از تولید ناخالص ملی کل) برسد.

رشد و حصول اطمینان از اشتغال همواره یکی از دغدغه‌های دولت‌ها در سراسر جهان بوده است و صنعت سفر و گردشگری که پیش‌تر از هر ۱۰ شغل در سراسر جهان یک شغال را به صورت مستقیم یا غیرمستقیم حمایت می‌کرد، نیروی محرکه‌ای پویا برای ایجاد فرصت‌های شغلی فراهم کرده است.

خبر جدید  خانه پدری جلال‌آل احمد در فهرست مزایده‌ صندوق احیا

در سال ۲۰۱۷ میلادی، صنعت گردشگریدر مجموع ۱۱۸ میلیون و ۴۵۴ هزار شغل در سراسر جهان به شکل مستقیم حمایت می‌کرد که ۳.۸ درصد از کل اشتغال جهانی است و انتظار می‌رود در آمارهای سال ۲۰۱۸ این رقم با رشد ۲.۴ رصدی به بیش از ۱۵۰ میلیون شغل برسد. شورای جهانی سفر و گردشگری پیش‌بینی می‌کند در سال ۲۰۲۸ میلادی سهم مستقیم صنعت گردشگری در اشتغال‌زایی جهانی به۴.۲ درصد باشد.

اشتغال‌زایی صنعت گردشگری ۲۰۰۸-۲۰۱۸ و چشم‌انداز ۲۰۲۸

در سال ۲۰۱۷ سهم مستقیم و غیرمستقیم صنعت گردشگری در اشتغال‌زایی جهانی ۹.۹ درصد (۳۱۳ میلیون و ۲۲۱ هزار شغل) بود که در سال ۲۰۱۸ با رشد ۳ درصدی به ۳۳۲ میلیون شغل ۶۶۶ هزار شغل می‌رسد. چشم‌انداز اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم این صتنعت در سال ۲۰۲۸ میلادی بیش از ۴۱۳ میلیون شغل است که درآن صورت ۱۱.۶ درصد از اشتغال جهانی را به خود اختصاص می‌دهد.

خبر جدید  پیشنهاد تأسیس نخستین "موزه ـ مغازه" در تهران

بر اساس دیگر اطلاعات آمده در این گزارش، صنعت سفر و گردشگری در سال ۲۰۱۷ در مجموع شاهد بیش از ۸۸۲۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری بود و این رقم در سال ۲۰۱۸ نیز ۴.۸ درصد رشد داشته و میزان این سرمایه‌گذاری تا سال ۲۰۲۸ میلادی نیز طبق پیش بینی‌ها به رقمی بالغ بر ۱۴۰۸ میلیارد دلار خواهد رسید.

جددول تاثیرات اقتصادی گردشگری در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ و چشم‌انداز ۲۰۲۸

انتهای پیام

خبر جدید  سفر اینفلوئنسرهای اینستاگرامی به ایران پروژه میراث فرهنگی است


منبع :: https://www.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد