11:14:13 - یکشنبه 27 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

برگزاری جشنی ملی از جنس تارو پودی که شن‌های کویر را خنک می‌کند

برگزاری جشنی ملی از جنس تارو پودی که شن‌های کویر را خنک می‌کند
زیلو مثل دشت‌های کویر ظاهری ساده اما درونی پرراز و رمز دارد،فرشی که می‌تواند خنکای شن‌های کویر را در دل شبهای تابستان به تن آدمیان گرما زده نشانده و خستگی روز را از تنشان بزداید.براین اساس جشن ملی زیلوی ایرانی در شهرجهانی زیلوبافی میبد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد رضا دهقان مهرجردی – معاون صنایعدستی اداره کل میراث فرهنگی استان یزد در جلسه هماهنگی برگزاری جشن زیلو با تشکر از زحماتی که برای ثبت جهانی زیلو توسط یک جمع صمیمی کشیده شد، اظهار داشت: باید در جشن زیلو با حداکثر توان خود برنامه هایی که زمینه ساز رونق و پیشرفت در حوزه زیلوبافی است ارائه شود.

معاون صنایعدستی یزد با اشاره به اینکه دبیرخانه شورای جهانی زیلو در فرمانداری پایهگذاری و مسائل مرتبط با زیلو پیگیری خواهد شد، افزود: برای اینکه بتوانیم صنعت جهانی زیلو را رونق دهیم باید بعد از برگزاری جشن زیلو با بیشتر کردن فعالیت ها و همکاری ها از این برند در جهت توسعه و رونق آن استفاده کنیم.

خبر جدید  کشف ۳۰ هزار قلم آثار باستانی و توقیف ۳۲۰ دستگاه فلزیاب

این مقام مسئول تصریح کرد: با همتی که مردم میبد در جریان ثبت جهانی زیلو داشتند، قطعاً ثبت جهانی شهر جهانی زیلو نیز باهم افزایی رقم خواهد خورد.

علیرضا ابوالحسنی – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد نیز در این جلسه، گفت: یکی از مراحل ثبت جهانی زیلو بعد از ارائه گزارشهای مستند به یونسکو و راستی آزمایی به دنبال بازدید کارشناسان یونسکو از ظرفیتهای زیلوبافی در شهرستان، برگزاری جشن جهانی زیلو است که باید تلاش شود جشنی درخور شهرستان میبد برگزار شودتا با آن جهانیشدن زیلوی میبد به همه شناسانده شود.

ابوالحسنی با اشاره در برگزاری جشن ملی و جهانیشدن زیلو در روز ۲۷ بهمن با حضور مردم و مسئولان استانی و کشوری افزود: با برگزاری این جشن چرخه ثبت جهانی زیلوی میبد کامل شده، برند و لوح جهانی زیلو به مسئولان میبد اهدا میشود.

خبر جدید  نمایش گنبد ایدری در موزه فرش تهران / روح خانه ایرانی چیست + عکس

وی در ادامه گفت: زیلو یک برند جهانی و یک ظرفیت مطلوب و گسترده است، ثبت جهانی آن نیز یک موقعیت بینظیر بهدستآمده است که باید از آن استفاده کرده و تلاش کنیم شهر میبد با زیلویش شناخته شود. هنوز همگان نسبت به زیلو شناخت ندارند، زیلوی میبد باید سرلوحه همه حرکتها، فعالیتها و گفتمانها باشد.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

خبر جدید  تزریق واکسن مننژیت برای حجاج اجباری است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد