1:10:47 - دوشنبه 7 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

برنامه اقدام ملی حفاظت لاک پشتهای دریایی تدوین می‌شود

برنامه اقدام ملی حفاظت لاک پشتهای دریایی تدوین می‌شود
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از تدوین برنامه اقدام ملی حفاظت لاک پشتهای دریایی خبر داد و گفت: با یک برنامه منسجم و واحد پایش و حفاظت از لاک پشت های دریایی انجام می شود.

به گزارش گروه محیط زیست و گردشگری خبرگزاری فارس، نشست هم‌اندیشی تدوین برنامه اقدام ملی حفاظت لاک‌پشت‌های دریایی با حضور پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی، داود میرشکار مدیر‌کل دفتر زیست بوم‌های دریایی،کارشناسان محیط زیست دریایی، کارشناسان محیط زیست استان‌های ساحلی و مدیران محیط زیست مناطق آزاد تجاری و اقتصادی در سازمان محیط زیست برگزار شد.

پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست هم‌افزایی بین تمامی ذی‌نفعان برای تدوین و اجرایی این برنامه اقدام ملی ضروری دانست و در ادامه گزارشی از اقدامات معاونت محیط زیست دریایی برای حفاظت از لاک پشت های دریایی ارائه کرد.

خبر جدید  تخریب دکه‌های پروژه گردشگری تنگ‌تکاب تا ۴۸ ساعت آینده+ تصویر نامه

 داود میرشکار مدیر کل دفتر زیست بوم های دریایی در این نشست به اقدامات ملی پایش و حفاظت از لاک پشت‌های دریایی در سه استان بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان اشاره کرد و عنوان کرد: پاکسازی سواحل تخم گذاری لاک پشت‌های دریایی شمارش تخم‌ها ، بیومتری آن ها تگ‌گذاری و بیومتری لاک پشت هایی که برای تخم گذاری به سواحل مراجعه می‌کنند از جمله اقداماتی است که هر ساله از اواسط اسفند ماه برای حفاظت از لاک پشت ها در سواحل جنوبی کشور انجام می‌شود.

خبر جدید  ٢٥ درصد از بازنشستگان سازمان ميراث فرهنگي از مقامات هستند

 وی ادامه داد: شمارش و بیومتری جوجه لاک پشت‌ها، تهیه و نصب تابلوهای هشدار دهنده در سواحل مستعد تخم گذاری مدیریت منابع نوری در هنگامی که جوجه لاک پشت‌ها به سمت دریا می روند ، از دیگر اقداماتی است که برای حفاظت از لاک پشت های دریایی انجام می شود.

میرشکار تصریح کرد: تجربیات کارشناسان می‌تواند به یک هم افزایی در تدوین برنامه اقدام ملی حفاظت لاک پشتهای دریایی تبدیل شود تا با یک برنامه منسجم و واحد وظیفه پایش و حفاظت را این گونه های ارزشمند را برعهده بگیریم.

خبر جدید  «ایلدا» ماده شیر ایرانی وارد تهران شد

 وی ادامه داد: تدوین برنامه اقدام ملی سایر گونه های ارزشمند به ویژه گونه‌های درحال انقراض و اطلس محیط زیست دریایی در دستور کار معاونت محیط زیست دریایی قرار دارد.

گفتنی است، اقدامات و رویکردهای معاونت محیط زیست دریایی، اقدامات و رویکردهای مناطق آزاد تجاری و اقتصادی ،وضعیت فعلی لاک پشتهای دریایی، در این نشست ارائه شد.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد