1:00:24 - جمعه 1 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

"برف و یخبندان" کشور را فرا می‌گیرد/ ورود "هوای سرد برفی" سیبری به ایران از ۱۶ بهمن

"برف و یخبندان" کشور را فرا می‌گیرد/ ورود "هوای سرد برفی" سیبری به ایران از ۱۶ بهمن
پدر علم هواشناسی ایران با پیش‌بینی ورود "هوای سرد برفی" از شمال سیبری به ایران از ۱۶ بهمن ماه جاری گفت: به‌احتمال زیاد این توده هوای سرد همراه با برف و یخبندان متوسط تا نسبتاً شدید خواهد بود.

استاد حسین اردکانی در گفتوگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره پیشبینی پدیدههای خاص جوی مربوط به نیمه دوم بهمن ماه جاری اظهار کرد: در انتظار دومین هجوم هوای سرد سیبری بهصورت mild or severe cold spell هستیم.

وی در توضیح پدیده جوی Mild or severe cold spell تصریح کرد: با گذر از بازه زمانی "چهارچهار" هوای گرم، مرطوب و بارانی، بهتدریج از ۱۵ بهمن ماه جاری هوای سردی از بسط و توسعه فشار زیاد سیبری از طریق شمال و شمال شرق کشور وارد ایران میشود.

خبر جدید  امشب و فردا؛ برف و باران جاده‌های غرب تا شمال کشور را دربر می‌گیرد

این پیشکسوت صنعت هواشناسی کشورمان خاطرنشان کرد: بر این اساس، منتظر دومین دوره "هوای سرد برفی" در کشورمان هستیم که در ماه فوریه اتفاق میافتد و این توده هوای سرد بهخلاف قبل که از شمال اسکاندیناوی بهطرف مرکز اروپا، دریای سیاه، ترکیه و شرق دریای مدیترانه وارد کشورمان شده بود، این توده هوای سرد این بار از طریق شمال سیبری در امتداد سلسلهکوههای اورال و دریاچه اورال وارد کشورمان میشود.

استاد اردکانی متذکر شد: بهاحتمال زیاد این توده هوای سرد همراه با برف و یخبندان متوسط تا نسبتاً شدید خواهد بود.

وی درباره زمان ورود و فعالیت این توده هوای سرد به کشورمان گفت: فعالیت آن در ایران از روز ۱۶ بهمن ماه جاری بهتدریج آغاز میشود و تا چندین روز ادامه خواهد داشت؛ این توده هوای سرد از شمال کشورمان به بیشتر استانهای غرب، شمال غرب، شمال شرق و تمام استانهای شمالی و جنوبی سلسلهکوههای البرز نفوذ خواهد کرد.

خبر جدید  ممنوعیت هرگونه عملیات عمرانی در معابر درون و برون‌شهری از ۲۵ اسفند

پدر علم هواشناسی ایران یادآور شد: بهواسطه ورود و فعالیت این توده هوای سرد لازم است کشاورزان کشورمان بهویژه کشاورزان و باغداران مرکبات شمال کشور تمهیدات لازم برای مواجهه با این پدیده جوی را داشته باشند.

انتهای پیام/*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

خبر جدید  رکورد انتقال هوایی مصدومان حوادث ترافیکی شکسته شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد