11:22:24 - سه‌شنبه 30 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بررسی نسخه خطی هزار و یک شب در کاخ گلستان

بررسی نسخه خطی هزار و یک شب در کاخ گلستان
ایلنا: پژوهشگران و اساتید دانشگاه طی نشستی«هزار و یک شب و هنر کتاب آرایی صنیع الملک در نسخه قاجاری کاخ گلستان» را در موزه مردم‌شناسی کاخ گلستان بررسی می‌کنند.

پژوهشگران و اساتید دانشگاه طی نشستی«هزار و یک شب و هنر کتاب آرایی صنیع الملک در نسخه قاجاری کاخ گلستان» را در موزه مردم‌شناسی کاخ گلستان بررسی می‌کنند.

به گزارش ایلنا، مسعود نصرتی (مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان) گفت: نسخه خطی هزار و یک شب قاجاری کاخ گلستان، یکی از نفیسترین کتاب خطی هزارو یک شب موجود در دنیا است.

خبر جدید  گردهمایی سالانه باستان‌شناسی ایران با حضور ۹ کشور برگزار می‌شود

وی افزود: این نسخه شامل ۶ جلد است که توسط صنیعالملک و شاگردانش بر اساس روایت داستانها تصویرسازی شده است. سال گذشته۱۰۰ تصویر از این کتاب خطی با مقدمهای مجمل درباره این نسخه در کاخ گلستان به چاپ رسیده است و تابلوهایی از این اثر نفیس تهیه و در معرض نمایش عموم قرار داده شده است.

خبر جدید  دل کندن مردم از میراث جهانی/دلیل اصرار بر احداث زیرگذر چیست؟

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان تصریح کرد: برای معرفی هر چه بیشتر این نسخه و به درخواست دانشگاه خوارزمی نشستی با مضمون «هزار و یک شب و هنر کتاب آرایی صنیع الملک در نسخه قاجاری کاخ گلستان» ۱۱ فروردین ماه ساعت ۱۰ در سالن موزه مردم شناسی برگزار میشود. در این نشست درباره نسخه خطی هزار و یک شب با حضور اساتید این حوزه گفتگو خواهد شد و نگارههای صنیعالملک به نمایش گذاشته میشود.

خبر جدید  نمایشگاه لوور در تهران تمدید شد


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد