18:26:50 - دوشنبه 8 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

برخورد پلیس با یک میلیون و ۲۹۴ هزار تخلف حادثه‌ساز در ایام نوروز

برخورد پلیس با یک میلیون و ۲۹۴ هزار تخلف حادثه‌ساز در ایام نوروز
رئیس پلیس راهور با اشاره به برخورد پلیس با یک میلیون و ۲۹۴ هزار تخلف حادثه‌ساز در ایام نوروز، گفت: هیچ حادثه‌ای برای اتوبوس‌های راهیان‌نور در این ایام رخ نداد.

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار سید کمال هادیانفر صبح امروز در نشست خبری با اشاره بهفعالیتهزار و ۳۰ پایگاه ثابت و سیار پلیس راهور در ایام نوروز، اظهار کرد: بیش از ۱۲ فروند بالگرد در اختیار پلیس راهور بود و۳۵ هزار نفر نیز در پلیس راهور در قالب پلیس ترافیک شهری، پلیس راه و نامحسوس مورد استفاده قرار گرفت.

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: ۱۰۷ هزار و ۸۹۶ نفر در طرح نوروزی برای تامین امنیت عبور و مرور دست به دست هم دادند، ۲ هزار و ۲۸۴ مورد مصاحبه رادیویی در ایام نوروز توسط پلیس راهور انجام شد.

انسداد روزانه ۴۲ محور شریانی در ایام نوروز

وی خاطرنشان کرد: در نوروز شرایط آبوهوایی متفاوت بود، در پیک ایام نوروز۲۹۰ مورد انسداد معابر شهری و برونشهری را داشتیم که به طور متوسط روزانه ۴۲ محوربه دلایل مختلف مسدود میشد، در طول ۲۰ روز، ۱۳ روز شرایط نامناسب بود، ۴۳۵ میلیون تردد در بازه ۲۰ روزه در کشور ثبت شد، روزانه ۸۵ میلیون لیتر مصرف سوخت خودرو به ۱۰۰ میلیون لیتر افزایش پیدا کرد وبا بهکارگیری تجهیزات جدید متوسط سرعت را در کشور دو کیلومتر کاهش دادیم.

هادیانفر افزود:براساس گزارشات مرکز فرماندهی و کنترل ناجا از ۲۵ اسفند تا ۱۷ فروردین، ۳۳ درصد کاهش جانباختگان را در ایام نوروز داشتیم که گزارشات بعدی نیز توسط پزشکی قانونی منتشر میشود و ممکن است آمار تغییر پیدا کند.

خبر جدید  ۱۰ پس‌لرزه، کرمانشاه و ایلام را لرزاند

هیچ حادثهای برای اتوبوسهای راهیان نور رخ نداد

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به کاهش ۹ درصد در مجروحان سوانح رانندگی در ایام نوروز، تصریح کرد:پلیس راهور از ۱۵ هزار اتوبوس که مسئولیت حمل مسافر را داشتند، دو بار بازدید فنی به عمل آورد، هیچ حادثهای درباره اتوبوسهای راهیاننور نداشتیم، در ایام نوروز ۹۸ نسبت به طرح نوروزی ۹۷ با توجه به شاخص پنج ساله برنامه ششم دولت به ازای هر ۱۰ هزار وسیلهنقلیه کاهش ۴۰ درصدی کشتهشدگان رخ داد.

به گفته هادیانفراگردولت به شاخص کمک کند که شرایط همه روزی مانند نوروز در طول ۳۶۵ روز سال ایجاد کنیم قطع به یقین کاهش محسوسی در تعداد جانباختگان رخ میدهد و با روند چهر ساله تعداد کشتهشدگان را میتوان به حداقل ممکن رساند.

۴۳ درصد حوادث رانندگی نوروز ۹۸ مربوط به واژگونی بود

وی افزود: ۴۳ درصد حوادث رانندگی امسال مربوط به واژگونی بود، در صورتیکه درطول سال ۹۷، ۲۳ درصد واژگونی در کشور رخ داد، ۴۴ درصد تصادفات در نیمهاول و ۵۶ درصد تصادفات در نیمهدوم تعطیلات رخ داد، ۶۷ درصد تصادفات در راههای اصلی به وجود آمد، پیک زمان تصادفات بین ساعت ۱۲ تا ۱۶ بود.

خبر جدید  نکات مهم چگونگی مصرف دارو در مسافرتهای نوروزی

رئیس پلیس راهور با بیان اینکه بارها تاکید کردیم وضعیت راههای روستایی و فرعی مناسب نیست، گفت: ۳۳ درصد تصادفات در اینگونه راهها در ایام نورزو رخ داد.

به گفته هادیانفر پراید با ۲۵ درصد، پژو با ۲۳ درصد، سمند با ۵٫۷ درصد، موتورسیکلت با ۱۰ درصد ووانت با۱۰ درصد در تصادفات فوتی و جرحی مربوط به وسایلنقلیه در ایام نوروز نقش داشتند.

وی ادامه داد: ۶۳ درصد تصادفات در نوروز ۹۷ در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ میداد که این آمار در نوروز ۹۸ به ۶۰ درصد کاهش یافت، در نوروز ۹۷، روزانه ۵۷ نفر جان خود را در تصادفات از دست دادند که در نوروز ۹۸، این آمار به ۳۷ نفر بر اساس گزارش مرکز کنترل و فرماندهی ناجا کاهش پیدا کرد.

رئیس پلیس راهور حدود ۱۵ هزار در نیروی انتطامی جریمهنویس هستند، اکنون دست افزار جدید موبایلی راهاندازی شده که هیچ نیازی به قبض ندارد و به محض جریمه، فرد متوجه میشود و برای وی پیامک صادر میشود.

بیش از هزار ۵۵۰ دستگاه دستافزار جدید موبایلیدر ترافیک شهری مورد استفاده قرار گرفته که در پی آن هستیم به ۱۵ هزار عدد افزایش پیدا کند که از مردم میخواهیم اطلاعات شمارهگذاری خودیعنیآدرس و شماره تلفنهمراه خود را به روز کنند.

خبر جدید  کشف مدرکی جدید در اثبات باسوادی مردم غرب ایران در سه هزار سال قبل + تصویر

به گفته وی پلیس مجدداً به دنبال احیای قفل چرخ خودرو است و این موضوع به سود مردم است.

توقیف ۶۰ هزار خودرو در ایام نوروز

وی افزود: بیشترین جانباختگان سوانح رانندگی در نوروز ۹۸ سوم فرودین و کمترین ۱۴ فرودین, بیشترین ترددها ۸ و ۹ فروردین ونخستین تصادف نوروزی از نوع واژگونی بود همچنین پلیس در طرح نوروزی با یک میلیون و ۲۹۳ هزار و ۹۵۲ تخلف حادثهساز برخورد کرد، ۶۰ هزار و ۶۹۶وسیلهنقلیه اعم از خودرو و موتورسیکلت در این ایام توقیف شد.

رئیس پلیس راهور ناجا یادآور شد: بیش از ۹۵ درصد رانندگان قانونمدار هستند مابقی یا نسبت به قانون بیاطلاعند یا قانون را رعایت نمیکنند.

هادیانفر با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد جانباختگان در مازندران و گیلان مربوط به راکبان موتورسیکلتو عابرانپیاده هستند، گفت: در پلیس راهور در پی کاهش ۲ هزار کشته سوانح رانندگی، انضباط ترافیکی، اصلاح فرآیندهای خدمات بر مبنای پیشبینی پذیری و هوشمندسازی هستیم.

کاهش ۲۰ درصدی کشتهشدگان سوانح رانندگی در صحنه تصادف

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد