1:21:41 - چهارشنبه 1 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

با بهترین جاهای دیدنی کیش مروارید خلیج فارس آشنا شوید

با بهترین جاهای دیدنی کیش مروارید خلیج فارس آشنا شوید
ایلنا: جاهای دیدنی کیش کم نیستند. اما چرا این جزیره توانسته است به یکی از مهمترین مقاصد تفریحی ایرانیان تبدیل شود؟ سعدی را استاد سخن می‌نامند. زبانی که سعدی در…

جاهای دیدنی کیش کم نیستند. اما چرا این جزیره توانسته است به یکی از مهمترین مقاصد تفریحی ایرانیان تبدیل شود؟ سعدی را استاد سخن می‌نامند. زبانی که سعدی در گلستان خود انتخاب کرده شباهت بی‌انکاری به زبان فارسی امروزی دارد. سعدی به چیزهای زیادی معروف است، اما سفر سعدی به کیش از معروفیت بالایی برخوردار نیست. صدها سال پیش سعدی شیرازی عزم سفر به حج را داشت و قصد کرد که از دریا به این دیار سفر کند.

او در خاطرات خود ذکر کرده که شبی را در منزل یک تاجر اهل کیش میگذارند. او درباره این تاجر و تجربه خود میگوید: شبی در جزیره کیش مرا به حجره خویش درآورد و همه شب نیازمند از سخنهای پریشان گفتن، که فلان انبارم به ترکستان و فلان بضاعت به هندوستان است و این قباله فلان زمین است و فلان چیز را فلان ضمین.»

البته خاطره سعد نشانی از یک نوع تجارت نسبتا مدرن است. با این حال برای ما نکته جالبی بود که این حضرت هم سفری به این جزیره زیبا و تاریخی داشته. اما جزیره کیش و جاذبههای گردشگری این جزیره چیست؟ اگر قصد سفر به کیش را داشته باشیم، بهتر است به چه مناطقی سر بزنیم؟ با ما و این مقاله همراه باشید تا به پاسخ سوال خود دست یابید.

خانه بومیان

یکی از جاهای دیدنی کیش خانه بومیان است. خانه بومیان کیش منزلی است که متعلق به ۲۰۰ سال پیش است. این مکان مساحتی بیش از هزار متر مربع دارد و در سالهای اخیر تبدیل به یک جاذبه گردشگری و نمادی از مهماننوازی مردمان کیش شده است. برای خرید بلیط هواپیما کیش همین امروز اقدام کنید.

صاحب اصلی این منزل حاج عبدالله بن شاهین است. حاج عبدالله یکی از تاجرین بزرگ کیش بوده که در زمینه تجارت مروارید فعالیت داشته. در همین چند سال اخیر با اخذ مجوزهای مختلف تلاش شده تا این یادگار قدیمی، تبدیل به مکانی شود که اشتغالزایی دارد و مقصدی برای گردشگران است.

این خانه شامل چندین اتاق و حیاط است. با گردش در این منزل با زندگی پیشینیان جزیره آشنا خواهیم شد. همچنین ابزاری مانند ابزار صید و پخت و پز را مشاهده خواهیم کرد که همگی نمودی از زندگی سالهای دور است. خانه بومیان کیش یک مقصد فرهنگی و تاریخی است که میتوانید در سفر خود به آن سر بزنید.

جزیره هندورابی

جزیره هندورابی یکی از جاهای دیدنی کیش به شمار میآید. جزیره هندورابی جزیرهای کوچک با سکنهای کمتعداد است. مردمان این جزیره و روستای هندورابی همگی به زبان عربی و فارسی حرف میزنند. این جزیره حدودا ۲۳ کیلومتر هم با جزیره کیش فاصله دارد. رزرو هتل های کیش با قیمت مناسب در تمام فصول سال امکان پذیر است.

خبر جدید  ایلامی‌ها نخستین ساکنان سرزمین خدایان بودند/ پیدایش همزمان شهرهای نوین در تمدن‌های کهن

هندورابی مکانی است که ماهیت توریستی و گردشگری دارد. با این حال این باعث نشده که ساختار طبیعی آن به هم بریزد. در حقیقت این جزیرهای دست نخورده است که سکنه آن طلب زیادی از زمین نداشته و آن را به میل خود تغییر ندادهاند.

سواحل این جزیره هر کدام برای فعالیتی مختلف مناسب است. در سواحل شمالی به دلیل عمق کم امکان شنا کردن وجود دارد و در سواحل شرقی هم امکان دیدن ستاره ماهی وجود خواهد داشت. انواع جانوران هم در این منطقه یافت میشود و انواع فعالیتهای تفریحی مانند جتاسکی در اختیار خواهد بود.

ساحل مرجان کیش

یکی دیگر از جاهای دیدنی کیش ساحل مرجانی کیش است. آب شفاف این ساحل باعث شده که به عنوان یک قطب گردشگری از آن یاد شود. مرجانها، صدفها، حلزونها و شقایقهای دریایی همگی باعث شفافیت آب این ساحل شدهاند. شفافیت به قدری است که امکان دیدن موجودات زیرآب فراهم است و میتوانید نگاهی به آنها داشته باشید. البته این شفافیت بیشتر به خاطر مرجانها ایجاد شده چون مرجانها وظیفه تولید اکسیژن آب را دارند. بلیط ارزان کیش را میتوانید در روزهای گرم سال تهیه کنید. زیرا تعداد مسافران در این روزها کمتر است.

این ساحل همچنین فضای سبز و مناطق گردشگری مختلفی در کنار خود دارد. فعالیتهای همچون غواصی همگی ترتیب داده شده و میتوانید از این خدمات استفاده کنید. همچنین میتوانید با نشستن در یکی از آلاچیقها از فضای سبز و غروب زیبای آفتاب لذت ببرید. توجه کنید که در هنگام سیاحت، به مرجانها آسیب نزنید و در منطقه مرجانی غواصی یا ماهیگیری نکنید.

Untitled-3

کشتی یونانی

کشتی یونانی یکی از جاهای دیدنی کیش به حاسب میآید. کشتی یونانی بیش از ۷۰ سال است که در سواحل کیش به گل نشسته است. مشخص نیست که چرا این اتفاق رخ داده. این کشتی، در طول تاریخ مالکان فراوانی داشته اما در پایان و به هنگام گل نشستن مالک این کشتی یونانی بوده است. به همین خاطر از این کشتی به عنوان کشتی یونانی یاد میشود.

در طول تاریخ تصویر این کشتی و مخصوصا تصویر ضدنور آن به یکی از نمادهای جزیره کیش تبدیل شده است. مردم برای دیدن این کشتی به جزیره کیش سفر میکنند. ما هم به شما پیشنهاد میکنیم که در غروب آفتاب به پارک ساحلی کشتی یونانی سر بزنید. نمایی از خود کشته داشته باشید و از امکانات مجموعه لذت ببرید.

پارک دلفینها

پارک دلفین کیش یا همان دلفیناریوم مجموعهای با مساحت بزرگ است. بر اساس تخمین کلی مساحت این مجموعه ۱۰۰ هکتار است. همانطور که از نام پارک مشخص است، جاذبه اصلی این پارک که به یکی از جاذبههای گردشگری کیش تبدیل شده، دلفینها و اجراهای مربیان با این دلفینها است.

خبر جدید  آزمون جامع پایان دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری برگزار می‌شود

اما گذشته از این، این پارک میزبان گونههای مختلف جانوری است. گزار و شیردریایی و همچنین پنگوئن همگی در این پارک خانه دارند. در کنار گونههای جانوری، انواع و اقسام گونههای گیاهی مانند نخل، اکالیپتوس و درختان لور هم در این پارک مشاهده خواهد شد.

داخل مجموعه باغ پرندگان هم وجود دارد و میتوانید سر به پرندگان زیبا و متفاوت این پارک بزنید و لحظاتی زیبا را با خانواده سپری کنید. بنابراین هنگام بازدید از جاهای دیدنی کیش پارک دلفین ها را فراموش نکنید.

پارک ساحلی سیمرغ

پس از پارک دلفینها میتوانید سری به پارک سیمرغ بزنید. این پارک ساحلی فاصله کمی با دلفیناریوم دارد. ساحل این پارک، ساحل ماسهای است که تفاوت چشمگیری با دیگر سواحل جزیره کیش دارد.

در طراحی این پارک تلاش شده که ماهیت طبیعی تغییری نکند و تلاش شود که مقصدی جذاب برای توریستها و گردشگران با پسزمینههای متفاوت طراحی شود. میتوانید با سفر به این پارک لحظات آرامبخشی را تجربه کنید. کودکان شما هم میتوانند از زمین بازی طراحی شده استفاده کنند و از سفر خود به این جزیره لذت ببرند. برای ثبت عکس های زیبا میتوانید پارک ساحلی سیمرغ را که یکی از جاهای دیدنی کیش است در نظر داشته باشید.

شهر زیرزمینی کاریز

شهر زیرزمینی کاریز یکی از جاهای دیدنی کیش به حساب میآید. کاریز از کهنترین سازههای تاریخ ایران است. قدمت این شهر زیرزمینی به ۲۵۰۰ سال پیش بازمیگردد. این شهر در عمق ۱۶ متری زمین ساخته شده است. این شهر یکی از سازههای است که هنر باستانی ایران در کنار طبیعت کیش را به نمایش میکشد.

این شهر زیرزمینی تنها یک مقصد گردشگری نیست. بلکه پر از جاذبههای طراحی است که باعث میشود به هوش گذشتگان فکر کنید. یک جویبار آب شیرین در این شهر در جریان است و این آب مرجانی شفافیت بالایی دارد. همچنین سیستم گردش هوا باعث شده که هوایی خنک در کل کاریز در جریان باشد.

هنگامی که به مرجانی بودن اشاره میکنیم، به سقف این شهر اشاره میکنیم. در حقیقت سقف این شهر از مرجان و صدف تشکیل شده که حالا تبدیل به فسیل شدهاند و قابل مشاهده است. این سقف حتی قدیمیتر از خود شهر است و شاید متعلق به ۵۰ میلیون سال پیش باشد.

با این اوصاف سفر به این شهر زیرزمینی، نه تنها لذتبخش خواهد بود، بلکه گویی سفر در یک ماشین زمان به دورانی دیگر است. دورانی که میلیونها سال پیش وجود داشته است.

کشتیهای تفریحی

کشتی اوستا، نوید دریا، آرتمیس کیش و دیگر کشتیها، همگی بخشی از تفریحات این جزیره را به رخ میکشد. هر کدام از این کشتیها امکانات متفاوت و مختلفی را به همراه خواهد داشت و تلاش شده که هزینه ورودی آنها منطقی و قابل تهیه باشد.

خبر جدید  گردشگرانی که به عشق کرسی و چای زغالی به ایران می‌آیند

در هر کشتی، همانطور که گفتیم امکانات مختلفی وجود دارد. همچنین اجرای موسیقی زنده، سرو غذا و نوشیدنیهای خوب و لذت بردن از زمانهای مختلف دریا، همگی از مشخصات این کشتیها هستند.

هر کدام از این کشتیها در بازههای زمانی مختلف روز خدمترسان گردشگران خواهند بود. و نسبت به ساعت روز، میتوانید یکی از کشتیها را انتخاب کنید و از گردش در دریای آزاد لذت ببرید. کشتیهای تفریحی از دیگر جاهای دیدنی کیش است.

شهر حریره

حال که صحبت از بناهای باستانی و قدیمی شد، بهتر است نگاهی به شهر حریره هم داشته باشیم. شهر حریره یک شهر بسیار قدیمی است که قدمت آن به گفته باستانشناسان ۸۰۰ سال است. این شهر در گذشته از آبادی بالایی برخوردار بوده و حالا فقط خاطره آن با ما است.

این شهر معماری عجیبی دارد و به نوعی درونمحور و حفاظتی است. مجموعهها و خانههای مختلفی در این شهر قرار گرفته که همگی پیشینه تاریخی دارند. میتوان به خانه اعیانی و حمامهای مختلف حاضر در این شهر اشاره کرد.

با سفر به این شهر، تجربهای تازه را خواهید داشت. دور از تمامی تفریحات امروزی، جذب اطلاعات و مشاهده خاطرات گذشته میتواند تجربهای جذاب و نو به همراه داشته باشد. شهر حریره یکی از جاهای دیدنی کیش به حساب میآید.

کلوپهای غواصی

کلوپهای غواصی هم همانند کشتیهای تفریحی، خدماتدهندگان متفاوت دارد. چندین کلوپ و مرکز متفاوت طراحی شده تا هر کدام امکانات و خدمات مختلف برای غواصی را به گردشگران ارائه دهد.

اکثر این کلوپها همگی از صبح تا کمی پیش از عصر فعال هستند. به صورت کلی نحوه کاری این چنین است که شما همراه با تیم غواصی به نقاط مختلف دریا و جزیره مراجعه خواهید کرد و با گردش در زیر آب، از زیباییهای زیرآبی جزیره کیش لذت خواهید برد.

میتوانید لاشههای به جا مانده از قایقها، یا ماهی و لاکپشتهای دریایی مختلف را مشاهده کنید.

با تمامی این توضیحات و مقصدهای گردشگری، میتوانید سری به جزیره کیش بزنید. جزیره کیش یکی از مقصدهای داخل کشور است که حقیقتا توانسته محیطی آرام و شاد را طراحی کند و همه اقشار و بافتهای ایران امکان حضور در این جزیره را دارند. از ابتدای سفر تا انتهای آن، مطمئنا برنامههای شاد و جذابی پیشروی شما خواهد بود. پس بهتر است که از هر تعطیلاتی که میتوانید استفاده کنید و به جزیره کیش سفر کنید.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد