به گزارش برنا آذربایجان غربی، جلیل جباری،مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی،با اشاره به تعدادبازدید کنندگان از مراکز تفریحی و گردشگری استان اظهار کرد: از ۲۸ اسفندماه سال ۹۷ تا ۱۵ فروردین سال جاری ۲ میلیون و ۹۳ هزار و ۳۸۴ نفر بازدید کردند.

وی گفت: در این مدت ۱۲۸ هزار و ۴۶۵ نفر از موزه های استان بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجهی داشته است.

این مقام مسوول با اشاره به تعداد مسافرانی که در اماکن اقامتی و هتل ها اسکان داشتند اظهار کرد: ۱۳۱ هزار و ۶۷۷ نفر در هتل ها و اماکن اقامتی آذربایجان غربی اسکان یافته اند.

وی گفت: اکیب های نظارتی اداره کل میراث فرهنگی استان از آغاز طرح نوروزی تا ۱۵ فروردین سال جاری ۹۴۳ مورد بازدید نظارتی از اماکن اقامتی،پذیرایی و هتل ها انجام داده اند.

جباری با اشاره به اقدامات اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی در ایام تعطیلات نوروزی تصریح کرد: برگزاری نوروزگاه و نمایشگاه صنایع دستی در ارومیه، برگزاری جشن های نوروزی در شهرستان های استان، راه اندازی اتوبوس گردشگری برای بازدید شهروندان و گردشگران از اماکن و بناهای تاریخی ارومیه و شهرستان ها، برپایی بایرام سفراسی بخشی از اقدامات این اداره کل در راستای آشنایی با فرهنگ و رسوم گذشتگان و بازدید از بناهای تاریخی شهر و استان بوده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته با راه اندازی دو خط اتوبوس گردشگری در ارومیه همه ساله با استقبال پرشور گردشگران و شهروندان ارومیه روبرو شده ایم گفت: هدف از راه اندازی این اتوبوس به صورت رایگان ، افزایش و ارتقاء سطح آگاهی گردشگران و شهروندان ارومیه از بناهای تاریخی شهر و اطلاع رسانی از طریق راهنماهای گردشگری بوده است که خوشبختانه به طور صد درصدی به هدف خود نایل شده ایم

خبر جدید  پایان ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی استان تهران در سال97