18:02:11 - شنبه 6 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ایران گنجینه امپراتوری پارس را در اسپانیا به نمایش می‌ گذارد

ایران گنجینه امپراتوری پارس را در اسپانیا به نمایش می‌ گذارد
مادرید – ایرنا – خبرگزاری اروپاپرس نوشت: ایران، گنجینه امپراتوری پارس را در نمایشگاه بین المللی گردشگری و اوقات فراغت شهر باراکالدو در ایالت باسک اسپانیا به نمایش خواهد گذاشت.

به گزارش روز شنبه ایرنا، مرکز نمایشگاه بیلبائو (BEC)، ضمن اشاره به اینکه اکسپو تعطیلات بین روزهای ۱۰تا ۱۲مه(۲۱ تا ۲۳ اردیبهشت )، برگزار خواهدشد، خاطرنشان ساخت: سیاست گردشگری دولت ایران بر این مبناست که در ۸ سال، شمار گردشگران خارجی‌ که از این کشور دیدن می‌ کنند را چهار برابر کرده و به ۲۰ میلیون نفر در سال برساند.به همین دلیل، مقامات ایرانی حضور خود در نمایشگاه ها و کنگره ها را افزایش داده و اکنون در نمایشگاه اسپانیا شرکت خواهند کرد.
مرکز نمایشگاه بیلبائو از سوی دیگر با اشاره به اینکه ایران باستان، بقایای فرهنگ خود را از نفوذ دیگر تمدن ها حفظ کرده ، ادامه داد :بدین صورت ، میراث تاریخی، فرهنگی‌ و هنری ایران در این دوره اکسپو حضور خواهد داشت و یکی‌ از اصلی ترین جاذبه های این نمایشگاه بین المللی خواهد بود.
به گفته این مرکز، پیشنهاد گردشگری ایران، شامل سفر به شهرهایی نظیر اصفهان با میدان نقش جهانش که دومین میدان بزرگ جهان قلمداد می‌ شود، شیراز شهری که حافظ وسعدی دو شاعر مهم کشور در آنجا دفن هستند، تخت جمیشید پایتخت پیشین ایران باگنجینه های باستان شناسی‌ دیدنی‌ و جذابش، تهران پایتخت کنونی با بیش از ۸٫۸ میلیون نفر جمعیت، انواع موزه ها ، بازارها و مسیرهای پیاده روی اطراف کوه توچال می‌ باشند.
بک تصریح کرد: در مورد ورزش، ایران امکان پیک نیک وپیاده روی با راهنما در کوههای مختلف را ارائه می‌ دهد که مشهورترین آن، کوه زاگرس است که پناهگاه یکی‌ از بزرگترین جمعیت عشایری در جهان می‌ باشد.
شکل گیری امپراتوری پارس به قرن ششم پیش از میلاد مسیح باز می گردد که با تشکیل اولین سلسله پادشاهی درایران آغاز شد و نقطه عطف شکل گیری تمدن های جدید درجهان تلقی می شود.این امپراتوری که شامل سرزمین های ازخلیج فارس تا دریای مدیترانه و از قاره آفریقا تا آسیای مرکزی می شد،دارای فرهنگ غنی و اصیل بود که بخش هایی ازآن با اقدامات باستانشناسی درحفاری ها بدست آمده و در موزه ها قرار دارد.
یادگار دوران عظمت و افتخار و آثار تمدن سه هزار ساله پارس هنوز با شکوه و جلال خاصی پایدار است و هر بیننده‌ای را در برابر خود به تعظیم وا می‌دارد. خرابه‌های پاسارگاد، تخت جمشید، تخت طاوس، نقش رستم، سیراف، شاپور، شهرچور، مسجد جامع عتیق شیراز، پل های اصفهان بر زاینده رود و مسجد امام ، بازار مسجد وکیل و موزه پارس و ده‌ها بنای دیگر از جمله یادگارهای بزرگ از گذشته ایران است.
اروپام *۵*۴۹۱**۱۵۹۰

خبر جدید  چرا کشف اسکلت 7 هزار ساله در تهران منشا تحول نشد؟


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد