۱۹:۱۸:۰۴ - پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

"ایران" اسکار موزه های جهان را کسب کرد

"ایران" اسکار موزه های جهان را کسب کرد
نمایشگاه ایران مهد تمدن، در موزه درنتس شهر آسن هلند، موفق به کسب جایزه نخست موزه های برتر جهان در نیویورک شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به اسپانیا، یکی از مهمترین جوایز جهانی موزه ها (Global fine art award) نیویورک، با عنوان جایزه بین المللی هنرهای زیبا، آثار موزه ای نمایشگاه ایران مهد تمدن، که چندی قبل در هلند برگزار شد را حائز رتبه نخست جهان دانست.

قابل ذکر است که اهمیت جایزه بین المللی هنرهای زیبا برای نمایشگاههای موقت بین المللی،آنقدر ویژه است که این جایزه را به عنوان اسکار جوایز موزه ای دنیا می نامند.

در این رابطه هریتوپان، رییس موزه درنتس شهر آسن در هلند،درباره جزییات این جایزه معتبر جهانی عنوان کرد: اعطای این جایزه به نمایشگاهایران مهد تمدن،در هلند در رقابت با ۹۴ موزه جهان صورت پذیرفته است.

وی ادامه داد: پس از برگزاری نمایشگاهایران مهد تمدن، در هلند، موزه ای از آثار هلند نیز در همکاری متقابل در موزه ملی ایران برپا شد و همچنان ادامه دارد.

همچنین در این رابطه جبرئیل نوکنده _ مدیر کل موزه ملی ایران نیز با تشریح اهمیت این جایزه عنوان کرد: خوشبختانه ایران داشته های فراوانی دارد که نظیر آن در جهان کمتر وجود دارد، کما اینکه در برخی مواقع نتوانستیم از این داشته های فرهنگی و تمدنی خوب بهره مند شویم.

نوکنده بیان داشت: اعطای این جایزه معتبر موزه ای به ایران، با وجود فشارهای برخی کشورها بر علیه ایران صورت پذیرفته است و نکته جالب نیز این است که این جایزه جهانی در نیویورک به نمایشگاهایران مهد تمدن،در هلند تعلق گرفته است.

گفتنی است, نمایشگاه ایران مهد تمدن،پس از برپایی در هلند، در روز پنجشنبه ۲۳ اسفند در موزه آلیکانته اسپانیا برپا و افتتاح می شود.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد