11:18:55 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

انحصار در نمایشگاه‌های گردشگری توسط خواص/آمار گردشگران ورودی دروغ است

انحصار در نمایشگاه‌های گردشگری توسط خواص/آمار گردشگران ورودی دروغ است
ایلنا: رییس انجمن دفاتر مسافرتی می‌گوید: عملا نمایشگاه‌های گردشگری هیچ دستاوردی برای ما ندارند چراکه عده‌ای نمی‌خواهند بگذارند که این نمایشگاه‌ها از انحصار خودشان…

رییس انجمن دفاتر مسافرتی می‌گوید: عملا نمایشگاه‌های گردشگری هیچ دستاوردی برای ما ندارند چراکه عده‌ای نمی‌خواهند بگذارند که این نمایشگاه‌ها از انحصار خودشان خارج شود و همین موضوع سبب شده تا آمار گردشگران ورودی فعلی در شان کشور ما نباشد.

حرمت الله رفیعی (رییس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران) در پاسخبه اینکه چرا نمایشگاههای گردشگری ایران که در خارج از کشور برگزار میشود،تاثیر چندانی در میزان ورودی گردشگران اروپایی به کشورندارد، گفت: نمایشگاههای گردشگری هیچ دستاوردی برای ما ندارند و سال به سال هم کوچک و کوچکتر میشوند.بنده میگویم یک خبرنگار به این نمایشگاهها بفرستند تا از نزدیک اتفاقات عجیبی که در آنجا میافتد را نظارهگر باشد. به عنوان مثال افرادی که هر سال در این نمایشگاهها شرکت میکنند، به نوعی از همه موارد آن مطلع هستند و میدانند چه کسانی سودده هستند و به هر روشی آن افراد را جذب غرفه خود کرده و از ارتباط برقرار کردن دیگر آژانسداران با آنها جلوگیری میکنند.

رفیعی افزود: از سوی دیگرهر کسی تا اندازهای میتواند گردشگران خارجی را به ایران وارد کند ولی دوستان برای اینکه افراد دیگر کار را از آنها یاد نگیرند، اجازه نمیدهند که کسی غیر از خودشاناقدام به جذب توریست کند. اینطور که پیداست آنها نمیخواهند افراددیگری غیر از خودشان وارد این بازی شوند. به عنوان مثال اکنون بنده به عنوانانجمن دفاتر مسافرتیدر تلاشم تاشرکت در نمایشگاههای گردشگری را به صورت خصوصیو بدون اینکه از دولت کمکی بگیرم، شروع کنم. البته مطمئنم که با بنده مخالفت کرده و قطعا نامهنگاریهایی انجام میشود تا مانع از حضور منشوند چراکه این موضوع را تجربه کردهام.

خبر جدید  مجتمع گردشگری «دال دنا» افتتاح شد

وی ادامه داد:به عنوان مثال برای شرکت در نمایشگاه بیت میلان کاررا شروع کردیم و از آژانسهایی که میخواستند در این نمایشگاهشرکت کنند، دعوت کردیم که ثبتنام خود را آغاز کنند.هرکس که ثبتنام میکرد، فردای همان روز میآمد و اسم خود را خط میزد چراکه آنها را تهدید میکردند.

رییس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران در ادامهگفت: آمارهایی به بنده رسیده است که حتی دفاتر کمتجربهتر را دور زده و مسافران آنها را جذب خودشان کردهاند. در حال حاضر تعداد کمی از دفاتر هستند که در حوزه گردشگران ورودی به کشور کار میکنند. قطعا همه آژانسها علاقمندندبه این موضوع ورود کنند ولی بنده از شما میپرسم،چرا بقیه دفاتر نمیتوانند وارد این کار شوند؟ متاسفانه اینطور که پیداست تعداد خاصی؛ منافع جمعی آژانسداران را در دست خودشان گرفتهاند و نمیخواهند بگذارند که نمایشگاههای گردشگری ازانحصارشان خارج شود. همین موضوعسبب شده تا آمار گردشگران ورودی فعلی در شان کشور ما نباشد.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبتهایش اظهار داشت: اگر در اینترنت سرچ کنید، میبینید که از بیست سال پیش تا به حالدوستانیمیگویند که ما نمایشگاه گردشگری را برگزار میکنیم، ثابت مانده است. البته بسیاری از دفاتردر تمام این بیست سال با این شکل از برگزاری نماشگاههای گردشگری مخالفت کردند و همواره میگویند که پول آنها خورده میشود و نمیتوانند پول خود را از کشور خارجی بگیرند. ولی بارهم برگزاری این نمایشگاهها در دست عده خاصی باقی مانده است. در واقع این وضعیت زمانی به وجود میآید کهدولت میخواهد خودشموضوعی را برگزار کند. به همین دلیل از فردی استفاده میکند که به او متکی باشد و به این صورت رانت به وجود میآید.

رییس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران در ادامه گفت: گرفتاری زمانی درست میشود که به عنوان مثال من همیشه در سمت مهمی باشم و اجازه ورود افراد دیگر را ندهم. به همین دلیل بیست سال است که گردشگری ورودی ما تقریبا در یک رنج ثابت باقی مانده و حرفهایی در مورد ورود۵ تا ۱۰ میلیون گردشگر زده میشود، که غیرواقعی و دروغ است.۲٫۵ تا ۳ میلیونگردشگران ورودی حال حاضر کشور ما،به دلیل تغییر شرایط و ایجاد روابط تازه با کشورهای همسایه همچون عراق به ایرانسفر میکنند که از نظر بنده از آنها به مابهره زیادینمیرسد.

خبر جدید  محوطه سنگواره‌های ماموت بیله سوار ثبت ملی شد

وی همچنین در پایان گفت: بیشتر نمایشگاههای گردشگری ایران توسط همان نمایندگان دولت برگزار میشود.در صورتی که برای اینکهصنعت گردشگریتوسعه پیدا کند باید اجرایکارهای مختلفدر اختیار بخش خصوصی قرار گیرد و دولت تنها نقش نظارتی داشته باشد.به این صورت میتوانیم شاهد پیشرفت خود در صنعت گردشگری باشیم.


منبع :: https://www.ilna.ir

خبر جدید  کشف اشیای تاریخی در مسیر بزرگراه خواجه - ورزقان
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد