۱۴:۵۵:۲۵ - چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
الزام سازمان راهداری به ارتقای کیفیت روشنایی و کاهش نقاط حادثه‌خیز در ورودی شهرها
رئیس پلیس راهور گفت: انتقاداتی مبنی بر عدم وجود نور کافی در فاصله ۳۰ کیلومتری شهرها و وجود چاله‌ها در این مناطق وجود دارد که سازمان راهداری مکلف شده تمهیدات جدی در این محدوده‌ها احراز کند و نقاط حادثه‌خیز را به حداقل ممکن برساند.

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛سردار سید کمال هادیانفر ظهر امروز در حاشیه نشست کمیته هماهنگی اجرای طرحهای ترافیکی در جمع خبرنگاران با اشاره بهکاهش ۲۲٫۳ درصدی کشتهشدگان حوادث ترافیکی (کاهش ۲۴۷ نفری) در نوروز ۹۸ اظهار کرد: در میزان مصدومان نیز حدود ۱۱ درصد کاهش روی داد.

رئیس پلیس راهور ادامه داد: پیش از ورود به طرح تابستانی بحث مراسم ارتحال حضرت امام (ره) را داریم که آمادگیها و تدابیرلازم در این رابطه صورت گرفتهاست.

وی تصریح کرد: طرح تابستانی از ۳۱ خرداد آغاز میشود و تا ۳۱ شهریورادامه خواهد داشت، تقریباً حدود ۱۴ هزار کیلومتر از جادههای اصلی و فرعی کشور در اثر سیل،آبگرفتگیو ریزش کوه دچار آسیب شده است.

هادیانفر افرود:در نشست امروزتدابیری در این رابطهاندیشیده شده که سازمان راهداری بتواندپیش از ورود به طرح تابستانی ترمیم این جادههارا انجام دهد.

وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات در فاصله ۳۰ کیلومتری شهرها به وقوع میپیوندد، گفت: انتقاداتی مبنی بر عدم وجود نور کافی در فاصله ۳۰ کیلومتری شهرها و وجودچالههادر این مناطق وجود دارد که سازمان راهداری مکلف شده تمهیدات جدی در این محدودههااحراز کند و نقاط حادثهخیزرا به حداقل ممکن برساند نکته حائز اهمیت نقش راننده در عدم بروز حادثهاست.

رئیس پلیس راهور خاطرنشان کرد:حدود ۸۲ درصد حوادث به چهار عامل اصلی سرعت، سبقت، عدم توجه به جلو و خستگی و خوابآلودگیبستگی دارد که طبق گزارشات پلیس در این چهار عامل حدود هفت درصد کاهش تصادفات در نوروز داشتیم و همین هفت درصدباعث تأثیر حدوداً۲۲ درصدی کاهش تلفات در این ایام شده است.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد