18:17:19 - چهارشنبه 3 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

اقدامات هلال احمر در استان‌های سیل زده در کشور تشریح شد

اقدامات هلال احمر در استان‌های سیل زده در کشور تشریح شد
معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر در ارتباط با اقدامات صورت گرفته در سیل استان‌های گلستان،خوزستان،لرستان و ایلام توضیح داد.

به گزارش گروه اجتماعیخبرگزاری تسنیمشاهین فتحی، درباره اقدمات صورت گرفته در سیل استان گلستان اظهار کرد: در این استان خدمت رسانی از ۲۵ اسفند ۹۷ آغاز و تا ۱۳ فروردین، در ۱۰ شهرستان، تعداد ۹۸ شهر، روستا و محورهای کوهستانی به بیش از ۵۸ هزار نفر امدادرسانی شده و قریب به ۱۵۸۴۷ نفر اسکان اضطراری و بیش از ۵۶ هزار بسته غذایی بین آسیب دیگان توزیع شده است. باتوجه به محاصره برخی از روستاها توسط آب و تخریب راههای ارتباطی، یکی از نکات برجسته عملیات استفاده از ۶ فروند بالگرد امدادی جهت ایجاد راه دسترسی هوایی برای انتقال بیش از ۲۸۸ هزار کیلوگرم اقلام غذایی و زیستی طی ۲۱۸ ساعت پرواز بالگردهای جمعیت، سپاه و ارتش بوده است. همچنین با ایجاد اردوگاههایی در مناطق مختلف شهرستان آققلا و گرگان، بخش عمدهای از آسیبدیدگان در این اماکن اسکان اضطراری داده شده و جهت تغذیه نیز با هماهنگی خیرین غذای گرم توزیع میشود. روزانه بیش از ۲۴۰ نفر نجاتگر در قالب ۵۰ تیم عملیاتی در حال فعالیت و امدادرسانی بوده و تعداد ۶۰ دستگاه خودروی امدادی و آمبولانس و با همکاری سازمانهای دیگر و مردم محلی روزانه ۳۳ فروند قایق در حال توزیع اقلام غذایی و امدادی بین آسیبدیدگان هستند.

خبر جدید  اربعین ۹۸| آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی به مرزهای چهارگانه

وی ادامه داد: در استان مازندران از ۲۵ اسفند تا ۶ فروردین۹۸، تغییرات شرایط جوی در ۱۲ شهرستان استان مازندران باعث شد تا در ۸۸ شهر، روستا و محورهای کوهستانی به بیش از ۱۳ هزار نفر امدادرسانی شده و تعداد ۴۲۹ نفر اسکان اضطراری و ۴۴۵ دستگاه خودرو از برف رهاسازی و ۸۸۰ منزل از آب تخلیه شوند که در این استان نیز تعداد ۴۸۲ نفر در قالب ۱۱۷ تیم امدادی با ۱۸ فروند قایق(امدادی و محلی) فعالیت داشته و اقلام ذیل را بین آسیب دیدگان توزیع کردند و در ۶ فرودین عملیات در استان مازندران به اتمام رسید.

فتحی افزود: در استان خوزستان از ۲۵ اسفند تا ۱۳ فروردین ۹۸ ،در ۱۸ شهرستان استان خوزستان ۱۱۹ شهر، روستا، مناطق عشایرنشین و محور کوهستانی به تعداد ۳۰۸۳۷ نفر امدادرسانی شده و ۱۵۵۹۳ نفر اسکان اضطراری داده و تعداد ۳۷۶ نفر به مناطق امن انتقال داده شدند.ایجاد ۳۴ اردوگاه اسکان اضطراری در مدارس و سالن های ورزشی شهرهای دزفول، اهواز،شوش، شوشتر،شادگان، باوی و سوسنگرد تیمهای عملیاتی فعال: ۱۷۵ تیم (۸۵۰ نفر).

خبر جدید  تمدید مهلت ثبت‌نام در طرح بزرگ «راهنمای زائر اربعین»

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: در استان لرستان از ۴ تا ۱۳ فروردین ۹۸ نیز در ۱۰ شهرستان به تعداد ۱۶۴۲۵ نفر امدادرسانی شده و ۱۱۱۸۰ نفر اسکان اضطراری داده و ۳۸۵ واحد مسکونی از آب تخلیه شده است. که از آن جمله میتوان به (ازنا، پلدختر، الشتر، کوهدشت، نورآباد، الیگودرز، خرم آباد، دورود و بروجرد) اشاره کرد. استقرار و فعالیت ۶ فروند بالگرد امدادی در منطقه و اعزام تیمهای امدادی از استانهای معین اصفهان، کردستان، همدان، چهارمحال و بختیاری و مرکزی و ایجاد اردوگاه اسکان اضطراری در شهرستانهای نورآباد، الیگودرز، پلدختر و دورود و تیم های عملیاتی فعال: ۱۶۸ تیم (۷۵۸ نفر) از دیگر مواردی است که در این استان انجام شده است.

خبر جدید  هواشناسی هشدار داد: خطر برخورد "رعد‌و‌برق" در ۱۳ استان کشور

وی تصریح کرد: در استان ایلام نیز در ۱۱ شهرستان به ۵۴۲۲ نفر امدادرسانی شده و ۲۹۲۵ نفر اسکان اضطراری داده و ۱۰۳ واحد مسکونی از آب تخلیه شده است.ایجاد ۸ اردوگاه اسکان اضطراری در شهرستان های ملکشاهی، دره شهر، ماژین و مهران نیز از دیگر اقدامات هلالاحمر در استان ایلام است.

به گفته فتحی،امدادرسانی در استانهای گلستان، خوزستان، لرستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و خراسان شمالی ادامه دارد.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد