18:26:46 - دوشنبه 8 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

اقدامات تأمینی و حفاظتی برای پیشگیری از خسارت به آثار تاریخی در برابر سیل

اقدامات تأمینی و حفاظتی برای پیشگیری از خسارت به آثار تاریخی در برابر سیل
فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به لزوم صیانت از آثار تاریخی در برابر بلایای طبیعی، اقدامات این یگان را در مناطق آسیب‌دیده از سیل تشریح کرد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار امیر رحمتاللهیبا اشاره به وقوع سیل در نقاط مختلف کشور، اظهار کرد: آثار تاریخی و موزههادر مناطق سیلزده در معرض تهدید و تخریب بود که لازم شد پیشبینیهایلازم برای حفاظت و صیانت از این ثروت ملی به عمل آید.

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایعدستیو گردشگریافزود: با آمادهباش کامل نیروهای یگان حفاظت، اقدامات تأمینی و حفاظتی مناسب برایپیشگیری از تحمیل خسارت به آثار تاریخی ـ فرهنگی انجام گرفت.

خبر جدید  فراخوان به مردم برای واگذاری میراث تاریخی خانوادگی/ورود وزارت خارجه برای پس‌گیری آثار ایران در موزه‌های جهان

وی تصریح کرد: برای مقابله با خسارات احتمالی سیل یا هرگونه تعرض به این آثار، فرماندهان و مسئولان پایگاههایسراسر کشور از طریق بهرهگیریمناسب و حداکثری از تجهیزات، منابع و ظرفیتهایموجود برایتشدید حفاظت و صیانت از اماکن تاریخی اقدام کردند.

رحمتاللهیامدادرسانی به سیلزدگانرا از دیگر اقدامات یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری برشمرد و افزود: برای حمایت از مردم سیلزدهکارکنان یگان حفاظت در این مناطق نسبت به توزیع غذای گرم اقدام کردند.

خبر جدید  حج تمتع ۹۸| دیدار سرپرست حجاح ایرانی و رئیس سازمان حج با جانبازان زائر در مدینه

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: بلوکبندیمبادی ورود و خروجی موزهها، نظارت بر عملیات حفر کانال آب برایهدایت سیلاب، ایمنسازیمخازن موزهها، برفروبیو تخلیه آبهایانباشته، سرکشی مداوم سدهای فلزی و آببندهایمنصوبه در مجاورت اماکن تاریخی و بازدید مستمر از بناهای در معرض خطر با هماهنگی عوامل انتظامی و تعامل با ایستگاه آتشنشانیو واحدهای امدادرسان به منظور کاهش حوادث احتمالی مرتبط با موزههاو بناهای تاریخی تا پایداری شرایط جوی استمرار دارد.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

خبر جدید  برف در ۷ جاده/ باران در محورهای ۷ استان
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد