19:35:56 - یکشنبه 2 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

اسکورت ۷هزار و ۴۵۰ اتوبوس حامل شرکت‌کنندگان مراسم ارتحال امام توسط پلیس راهور

اسکورت ۷هزار و ۴۵۰ اتوبوس حامل شرکت‌کنندگان مراسم ارتحال امام توسط پلیس راهور
رئیس پلیس راهور گفت: مشتاقان (حدود ۳۰۰هزار نفر)، با ۷هزار و ۴۵۰ اتوبوس مجهز به ناوگان کنترلی، به تهران منتقل می‌شوند و ۳هزار و ۲۱۲ نیروهای پلیس راهور در قالب هزار و ۶۰۰ تیم عملیاتی مسئول اسکورت این اتوبوسها را برعهده دارند.

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار سید کمال هادیانفر صبح امروز در نشست خبری تشریح تصادفات روی داده در دو ماه اخیر (فروردین و اردیبهشت ۹۸) اظهار کرد: از پنجم فروردین شرایط جوی ناپایداری به وجود آمد، علیرغم اقدامات گسترده، یکی از بحثهای جدی، موضوع واژگونی بود.

رئیس پلیس راهور ادامه داد: در ایام پیک سفرهای نوروزی، واژگونی به ۴۹ درصد افزایش پیدا کرد، علیرغم سیل و تخریب ۱۴ هزار کیلومتر از جادهها، در مجموع ۱۷٫۶ درصد کاهش جانباختگان در این ایام داشتیم، در مجموع در فروردین ماه۱۱٫۶ درصد کاهش جانباخته حوادث ترافیکی روی داد.

وی تصریح کرد: در دو ماه اخیر با ۳۸۹ نفر کاهش جانباخته در حوادث رانندگی مواجه بودیم، در دو ماه اخیر نزدیک به دو هزار نفر کاهش در مصدومان سوانح رانندگی (معادل سه درصد) داشتیم، ۸۲ درصد از علل تصادفات به سرعت و سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو و خستگی برمیگردد.

خبر جدید  ساخت تندیس جشنواره فیلم فجر در امارات تاسف‌بار است/گردشگران جهان از خانه‌هایشان ویزای الکترونیک ایران را بگیرند

هادیانفر افزود: ۶۴ درصد از تصادفات در حریم شهرها (۳۰ کیلومتری شهرها) به وقوع میپیوندد.

رئیس پلیس راهور درباره تمهیدات پلیس راهور برای سیامین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) نیز خاطرنشان کرد: زائران حرم مطهراز نقاط مختلف کشور به تهران مشرف میشوند که دو طرح را در این رابطه ابلاغ کردیم.

وی ادامه داد: طرح ترافیک سیامین بزرگداشت ارتحال حضرت امام (ره) با بهکارگیری ۲۷ هزار و ۴۰۹ نیرو در قالب ۵ هزار و ۷۹۵ تیم خودرویی، موتوری و پیادهبا جدیت تمام اجرا میشود همچنین به راهور تهران هزار و ۱۰۰ نفر در تقویت نیروی راهور، به انجام ماموریت میپردازند.

هادیانفر تصریح کرد: مشتاقان (حدود ۳۰۰ هزار نفر)،با ۷ هزار و ۴۵۰ اتوبوس مجهز به ناوگان کنترلی به تهران منتقل میشوند و ۳ هزار و ۲۱۲ نیروهای پلیس راهور در قالب هزار و ۶۰۰ تیم عملیاتیمسئول اسکورت این اتوبوسها را برعهده دارند.

خبر جدید  شرایط پذیرش کارگزاران جدید حج و زیارت اعلام شد

رئیس پلیس راهور افزود: پلیس راهور تهران بزرگ نیز با بهکارگیری ۵۰۰ تیم پاس پیاده، ۶۰۰ تیم خودرویی این مسئولیت را انجام میدهند، پوشش هوایی توسط پلیس راهور انجام میشود و ۵۲ تیم پلیس راهور در قالب تیمهای محسوس و نامحسوس به این ماموریت نظارت میکنند.

وی با اشاره به آمادگی پلیس راهور برایطرح ترافیکی نماز عیدسعید فطر، گفت: با ۱۷هزار و ۹۰۹ نیرو در قالب ۳هزار ۳۹۵ تیم خودرویی، موتوری و پاس پیاده پوشش ترافیکی این مراسم را برعهده دارند، همچنین ۳۵۰ تیم خودرویی و۱۵۰ موتوری محدوده برگزاری نماز عید فطر را در تهران پوشش میدهند.

رئیس پلیس راهور متذکر شد: در این ایام با استعداد ۱۰هزار نیرو، راههای کشور مخصوصاً راههای منتهی به محورهای شمالی و جنوبی تحت پوشش قرار میگیرد.

خبر جدید  بودجه ۶ میلیارد تومانی سازمان حج و زیارت برای سال ۹۹

وی از انسداد مسیر قم به تهران از پل فرودگاه امام از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روز سهشنبه خبر داد و متذکر شد:مسیر تهران به قم کماکان در این بازه زمانی باز است.

هادیانفر با اشاره به برخورد جدی پلیس با تخلفات حادثهساز، یادآور شد: زائران میتوانند تخلفات حادثهساز رانندگان را به سامانه پلیسی نصب شده بر روی شیشههای اتوبوسها پیامک کنند.

انتهای پیام/


منبع :: اسکورت ۷هزار و ۴۵۰ اتوبوس حامل شرکت‌کنندگان مراسم ارتحال امام توسط پلیس راهور

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد