1:09:15 - چهارشنبه 2 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

استفاده از ظروف یکبار مصرف در شیراز از ابتدای اسفندماه ممنوع می‌شود

استفاده از ظروف یکبار مصرف در شیراز از ابتدای اسفندماه ممنوع می‌شود
براساس تصمیمات اخذ شده استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در صنوف حساس، در سطح شیراز از ابتدای اسفند ماه ممنوع اعلام شد.

به گزارش گروه محیط زیست و گردشگری خبرگزاری فارس، در ادامه پویش شیراز‌ شهر بدون پلاستیک پس از طرح در کارگروه سلامت و امنیت غذایی با فوریت و با مدیریت معاونت سیاسی و امنیتی استانداری فارس و  با حضور مدیرکل فرهنگی، اجتماعی، استانداری و نمایندگانی از دستگاه قضایی استان، اداره حفاظت محیط زیست فارس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اداره صنعت، معدن و تجارت، اصناف پلاستیک و اصناف پزندگان برگزار شد، براساس تصمیمات اخذ شده استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در صنوف حساس، در سطح شیراز از ابتدای اسفند ماه ممنوع اعلام شد.

تاج گردون معاون پایش اداره کل حفاظت محیط زیست فارس اظهار داشت: از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری که پویش، شیراز شهر بدون پلاستیک رقم خورد ابتدا نامه‌ای تهیه و به امضاء دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری شیراز، صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی و سایر ادارات رسید و در ادامه اقدامات متعددی به منظور ارتقاء فرهنگ عمومی و اطلاع رسانی از صدمات جبران ناپذیر انواع پلاستیک به ویژه در خصوص ظروف مورد استفاده در ارائه مواد غذایی گرم انجام شد و با تشکیل کمیته تخصصی به صورت جدی پیگیری شد.

خبر جدید  کاشت چه درختانی برای اقلیم ایران مناسب است؟

وی افزود: در این جلسه ممنوعیت استفاده از پلاستیک مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت و با توجه به حجم زیاد استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و تهدیدهای موجود برای بهداشت و سلامت عمومی مردم ممنوعیت آن مورد توافق قرار گرفت.

در این نشست کلیه ادارات و اصناف مرتبط در خصوص اقدام عملیاتی و فوری مبتنی بر ممنوعیت استفاده از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی برای مواد غذایی داغ در صنوف حساس نظیر آش فروشی‌ها و بیرون‌برها، اعلام آمادگی کامل کردند‌.

خبر جدید  «ایلدا» ماده شیر ایرانی وارد تهران شد

وی افزود: پس از اقدامات وسیع فرهنگی و اطلاع مردم از سرطان‌زایی ظروف پلاستیکی یکبار مصرف در مواجهه با مواد غذایی گرم اکنون حذف این ظروف زیان‌بار مطالبه بخش وسیعی از جامعه است بنابراین انتظار می‌رود عمده مردم از این طرح استقبال کنند.

تاج گردون افزود: در این جلسه بر ضرورت تشکیل کمیته‌های، اطلاع رسانی، آموزش و نظارت و بازرسی تاکید شده ومقرر شد: از ابتدای اسفند امسال، تیم‌‌های نظارتی مشترک از ادارات ذی ربط،از صنوف مرتبط بازدید  کنند تا در صورت استفاده از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی برای عرضه مواد غذایی داغ، مراحل قانونی برخورد با متخلفان طی شود.

معاون نظارت و پایش محیط زیست فارس ادامه داد: اداره محیط زیست فارس در کمیته‌های اطلاع رسانی، آموزش و نظارتی مشارکت داشته و با همکاری تمام سازمان‌های مرتبط این طرح اجرایی خواهد شد.

خبر جدید  چرا «پروتکل تغییر اقلیم کیوتو» شکست خورد؟

وی اظهار امیدواری کرد؛ با چاره‌اندیشی در سطوح بالای مدیریتی در کشور تولید این ظروف مضر به طور کل متوقف شود.

در این نشست نماینده دادستانی نیز با اشاره به ماده قانونی ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی مبنی بر تهدید علیه بهداشت وسلامت عمومی نسبت به برخورد با متخلفان بر اساس مستندات قانونی، اعلام آمادگی کامل کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با بیان اینکه هفته ملی مبارزه با سرطان از ابتدای بهمن آغاز می‌شود، گفت: این هفته فرصت مناسبی برای اطلاع‌رسانی در خصوص زیان‌های استفاده از ظروف یکبارمصرف پلاستیکی است.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد