12:02:52 - شنبه 19 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

از ماداکتو چه می‌دانید؟/ گذرگاه اسکندر مقدونی از ایران کجا بود

از ماداکتو چه می‌دانید؟/ گذرگاه اسکندر مقدونی از ایران کجا بود
به گزارش خبرنگار حوزه سفر و گردشگری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، دره شهر در استان ایلام دارای آثاری از ماداکتو است که بررسیهای تاریخی نشان میدهد بقایای بهجامانده مانده از آن به دوره ساسانیان برمیگردد. یعنی زمانی که این شهر پایتخت ایلامیها به شمار میآمده است. افرادی که به ایلام میروند برای رسیدن به دره […]

به گزارش خبرنگار حوزه سفر و گردشگری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، دره شهر در استان ایلام دارای آثاری از ماداکتو است که بررسیهای تاریخی نشان میدهد بقایای بهجامانده مانده از آن به دوره ساسانیان برمیگردد. یعنی زمانی که این شهر پایتخت ایلامیها به شمار میآمده است.

افرادی که به ایلام میروند برای رسیدن به دره شهر باید ۳ ساعت مسیر را طی کنند تا به این محدوده برسد هرچند از سمت دزفول خوزستان نیز میتوان به این محدوده رسید. افرادی که اهل طبیعتگردی هستند میتوانند از آبشارهای مسیر به نام ماربره نیز دیدن کند.

در دوره ساسانیان به دلیل شرایط آب و هوایی این منطقه پادشاهان و بزرگان در فصل تابستان این منطقه را بهعنوان پایتخت تابستانی خود انتخاب کرده بودند.

هرچند در حال حاضر نیز شرایط آب و هوایی این محدوده در فصل تابستان بسیار مفرح است و همین موضوع سبب شده که دامداری باغداری و کشاورزی بهعنوان شغل اصلی مردم این محدوده بهحساب بیاید. بسیاری از تاریخدانان و باستانشناسان معترفاند که این شهر اولین شهر تاریخی دوره ساسانی بهحساب میآمده است.

به دلیل رونقی که این شهر با خود داشته است در زمانی که آشوریان به ایران حمله میکنند اولین شهری را که مورد تاختوتاز قرار میدهند همین شهر ماداکتو بوده و در حال حاضر ویرانههایی از آن بهجامانده است.

بررسیهای تاریخی نشان میدهد ماداکتو در زمان رونق و آبادانی، محل زندگی بیش از ۵ هزار خانواده بوده است. مدارک بهجامانده از این شهر نشان میدهد که این شهر بهدست خسروپرویز بنانهاده شده و اسکندر نیز از این شهر عبور کرده است.

انتهای پیام/۴۰۸۷/


منبع :: http://ana.ir

خبر جدید  افزایش 35 درصدی بازدید نوروزی مسافران از برج میلاد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد