0:57:34 - سه‌شنبه 22 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

احتمال توقف سفر مستقیم به اروپا، در پی اقدام اخیر آلمان/ ناچاریم برای سفرهای اروپایی، به عمان یا قطر برویم

احتمال توقف سفر مستقیم به اروپا، در پی اقدام اخیر آلمان/ ناچاریم برای سفرهای اروپایی، به عمان یا قطر برویم
ایلنا: رییس انجمن دفاتر مسافرتی درباره ممنوعیت ایجاد شده برای ماهان‌ایر گفت: این اقدام مانع سفر مردم به اروپا نخواهد شد ولی به نوعی سفر مستقیم به آن را با مشکل مواجه…

رییس انجمن دفاتر مسافرتی درباره ممنوعیت ایجاد شده برای ماهان‌ایر گفت: این اقدام مانع سفر مردم به اروپا نخواهد شد ولی به نوعی سفر مستقیم به آن را با مشکل مواجه کرده و سبب خروج ارز بیشتری از کشور می‌شود.

حرمتالله رفیعی (رییس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران) درباره ممنوعیت ایجاد شده از سوی کشور آلمان برای «ماهانایر» به خبرنگار ایلنا گفت: هشدار این موضوع از قبل داده شده بود و حالا عملی شده است. این ممنوعیت به خاطر تحریمها ایجاد شده و با توجه به اینکه ما ناوگان هوایی خیلی قوی نداریم که به اروپا سفر کند، این موضوع قطعا تاثیر مهمی در سفر مردم خواهد گذاشت و صددرصد لطمه زیادی به آن میزند.

وی افزود: با توجه به اینکه ایرلاینهای ایرانی دیگر این میزان ظرفیت برای پرواز را ندارند و برخی ایرلاینهای خارجی هم بازار ایران را ترک کردند، طبیعتا با اقدام اخیر دولت آلمان درباره ماهانایر، مسیر مستقیم به اروپا در حال مسدود شدن یا به اصطلاح در حال فیلتر شدن است.

خبر جدید  ساخت ملک چهار طبقه در حریم سازه‎های آبی تاریخی شوشتر غیرمجاز است

رفیعی ادامه داد: البته نمیتوان مانع سفر مردم به اروپا شد. ما از این به بعد میتوانیم به عمان یا قطر برویم و از آنجا برای سفر به اروپا اقدام کنیم. ولی به نوعی این اقدام مسیر را دورتر و سختتر میکند و قطعا هزینهها را بالاتر خواهد برد.

رییس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران در پاسخ به این سوال که آیا این اقدام باتوجه به اینکه برخی از سفرهای خارجی به صورت ثابت انجام میشود، سبب خروج ارز بیشتری از کشور خواهد شد، اظهار کرد: مسیر اروپا مسیری نیست که شما بگویید مردم در طول سال فقط برای تفریح به آن سفر میکنند؛ چراکه در ۷ الی ۸ ماه سال این مناطق سرد هستند و سفرها بیشتر به قصد کار انجام میشود.

خبر جدید  سرمایه‌گذاری دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی میراث‌فرهنگی برای ایجاد برند گردشگری

وی در ادامه گفت: تعدادی از مردم باید به سفرهای کاری خود بروند و این موضوع باعث میشود که آنها هزینه بیشتری برای سفرشان داشته باشند و به نوعی ارز بیشتری از کشور خارج شود. تا جایی که بنده اطلاع دارم بعید است دیگر بتوانیم این ممنوعیت را تغییر دهیم. اتفاقا در خبرها خواندم این اتفاق به بهانه حمل تجهیزات با این ایرلاین انجام شده است در حالیکه این ادعا تنها بهانه است؛ چراکه همه میدانند هواپیمای مسافربری تجهیزات نظامی حمل نمیکند.

خبر جدید  کشف امضاهای جدید کارگران سنگ‌تراش هخامنشی در پاسارگاد

رفیعی در پایان اظهار کرد: به طور معمول اروپا از آلمان تبعیت میکند و با این اقدام، آلمان یک مسیر پروازی برای ماهان را بسته است. به این صورت نیست که بتوان به جای آلمان در فرودگاه بلژیک مستقر شد. در نهایت باید بگویم پیش بینی بنده این است که با این تصمیم سفر به اروپا برای ماهان به مشکل جدی میخورد.

گفتنی است اول دی ۱۳۹۷، روزنامه آلمانی بیلد مدعی شد که پروازهای ماهان ایر به دوسلدورف و مونیخ از اول ژانویه متوقف خواهد شد. پساز این ادعا، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ممنوعشدن پرواز هواپیماهای ماهان به آلمان را تکذیب کرد. اکنون اما این ادعا رنگ واقعیت گرفته است.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد