۱۱:۵۲:۴۵ - دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای عملیات اتصال ۴ سرداب‌ حرم مطهر امام حسین (ع) در کربلا + تصاویر
عملیات اتصال ۴ سرداب حرم مطهر امام حسین(ع) در قالب پروژه توسعه عمودی و با هدف گنجایش بیشترین تعداد ممکن زائران در حال اجرا است.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ علی مهاجری مدیر پروژه عملیات اتصال ۴سرداب حرم مطهر امام حسین(ع) در قالب پروژه توسعه عمودی با بیان اینکه با همت برادران عراقی و شرکت مهندسی ارض القدس، پروژه احداث سردابهای حرم مطهر سیدالشهدا(ع) در حال اتمام است، اظهار کرد: پیچیدهترین بخش این کار یعنی عملیات اتصال سردابها به ستاد بازسازی عتبات عالیات سپرده شده است.

وی در تشریح پیچیدگیهای فنی این طرح تصریح کرد: کل بار صحن مسقف شده حرم مطهر حسینی، روی چند «4طاقی» قرار دارد که اکنون باید بهمنظور اتصال سردابها، عملیات ویژه برای خالی کردن زیر آنها و همزمان کار بر روی بخش همکف بهمنظور تقویت پایه سقف صورت گیرد.

مهاجری افزود: براساس این طرح، دهنههایی به عرض ۱۳ متر جهت اتصال سردابهای حرم مطهر در محل «4طاقی»ها اجرا میشود.

مدیر پروژه مقاومسازی حرم مطهر امام حسین(ع) با بیان اینکه پیشبینی میشود کار نخستین اتصال بین دو سرداب تا چند ماه دیگر به اتمام برسد، یادآور شد: با اتصال این سردابها توسط متخصصان ایرانی، صحن جدیدی در طبقه منفی یک حرم که نزدیکترین محل به قبر مطهر سیدالشهداء(ع) ایجاد میشود.

براساس این گزارش، سردابهای مطهر حرم امام حسین(ع) به شکل حلقهای در اطراف ضریح و در طبقه منفی یک بود و ظرفیت پذیرش هزاران زائر بهویژه در ایام اربعین را دارد.

این سردابها شامل سرداب الامامالحجه (عج) در سمت شمالی، سرداب الشهداء در طرف شرقی، سرداب الراس الشریف در بخش غربی و سرداب باب القبله در قسمت جنوبی صحن شریف است.

پیش از این با همت مهندسان و عوامل اجرایی ستاد بازسازی عتبات عالیات کرمان، طرح لاغرسازی ستونها و دیوارههای اطراف ضریح مطهر امام حسین(ع) با موفقیت اجرا شده بود که همین دقت بالای مهندسی از جمله دلایل واگذاری اجرای طرح اتصال سردابها به این گروه است.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد