0:50:10 - پنج‌شنبه 17 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آغاز مطالعه سکه‌های کشف شده در محله «شنب غازان» تبریز

آغاز مطالعه سکه‌های کشف شده در محله «شنب غازان» تبریز
مسئول باستان‌شناسی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی با اشاره به کشف شماری سکه در منطقه تاریخی «شنب غازان» تبریز گفت: طی ماه‌های گذشته، شماری سکه در این منطقه توسط انجمن تاریخی فرهنگی غازانیه تبریز کشف شده بود که به اداره‌کل میراث فرهنگی تحویل و مطالعات اولیه در خصوص آن آغاز شد.

به گزارش ایسنا، «حسین اسماعیلی عتیق» در تشریح این خبر، اظهار کرد: مطالعه و پژوهش در خصوص سکه‌های کشف شده نیازمند پژوهش دقیق‌تر بوده و نظر قطعی کارشناسی پس از اتمام مراحل اعلام خواهد شد.

وی در ادامه، هویت‌بخشی آثار تاریخی را مستلزم بررسی و پژوهش کارشناسان باستان‌شناسی، دانست و گفت: آثاری که از کاوش‌های باستان‌شناسی اداره‌کل میراث‌فرهنگی و میدانی توسط اشخاص یا تشکل‌های مردم نهاد میراث فرهنگی به دست می‌آیند، مهم‌ترین منابع مادی اطلاعاتی گذشته هستند، از این‌رو علاوه‌بر کشف و بررسی این آثار باید برای حفظ و حراست از آن‌ها بررسی‌های دقیق صورت پذیرد.

خبر جدید  رخ‌نمایی مسجد و محراب اولیه مسجد جامع پس از ۴۰ سال

مسئول باستان‌شناسی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی ادامه داد: اشیای باستانی و قیمتی پس از کشف در مناطق تاریخی به اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان تحویل و پس از بررسی‌های اولیه به‌منظور ادامه و تکمیل روند پژوهشی به پژوهشگاه میراث‌فرهنگی کشور ارجاع می‌شود.

اسماعیلی با بیان این‌که پس از تحویل اشیای باستانی، پژوهش و بررسی آن‌ها پس از طی مراحل اولیه مطالعه ساختاری، آغاز می‌شود، افزود: اشیای کشف شده در ابتدای امر، مورد مطالعه ساختاری قرار گرفته و پس از طی مراحل کارشناسی و پژوهشی قدمت و تاریخچه براساس نظر کارشناسان قطعیت می‌پذیرد.

خبر جدید  زمان اجرای «سفر قسطی» اعلام شد

انتهای پیام


منبع :: https://www.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد