12:01:43 - چهارشنبه 16 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آشنایی با بزرگ‌ترین منبع آب شیرین ایران

آشنایی با بزرگ‌ترین منبع آب شیرین ایران
به گزارش خبرنگار حوزه سفر و گردشگری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا،غار یخی چما شبیه تنگهای بزرگ و پر از برف است که ارتفاع برف در آن به ۵۰ متر میرسد، البته در فصلهای گرم ضخامت این لایههای برف کم شده و عبور از داخل غار بهدلیل سستی برفها خطرناک است. خبر جدید  لزوم توجه شهرداری‌ها […]

به گزارش خبرنگار حوزه سفر و گردشگری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا،غار یخی چما شبیه تنگهای بزرگ و پر از برف است که ارتفاع برف در آن به ۵۰ متر میرسد، البته در فصلهای گرم ضخامت این لایههای برف کم شده و عبور از داخل غار بهدلیل سستی برفها خطرناک است.

خبر جدید  کاهش 8.5 درصدی ترددهای برون‌شهری در کشور

این غار یکی از نادرترین و اعجابانگیزترین غارهای کشور بهحساب میآید وانباشت حجم برف در این غارها سبب شده تاقندیلهای یخی در این غار شکل گیرد.

همچنین این غار یخی به بزرگترین منبع آب شیرین ایران نیز شهرت دارد، زیرا از زیر یخهای این غار، چشمهای با آب سرد جریان یافته که در نهایت به سد کوهرنگ میریزد.

خبر جدید  چین به‌عنوان کشور هدف در حوزه گردشگری ایران مطرح است

این غار از مقاصد مهم گردشگری بهحساب میآید که بسیار ناشناخته مانده است؛ از طرفینوع زاویه آفتاب در این مکان از ویژگیهای بارز آن استکه سبب شده تا در طول صدها هزار سال این غار یخی شکل بگیرد.

سطح وسیع برف در غار یخی چما محلی برای تفریح جوانان و نوجوانان عشایری ایجاد کرده است و در سالهای اخیر مسابقات اسکی تابستانه کشور نیز در این محل برگزار میشود.

خبر جدید  راه‌اندازی طرح کارگاه‌گردی زنده در شهرستان سربیشه

انتهای پیام/۴۰۸۷/ ۴۱۲۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد