6:31:03 - جمعه 25 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آب چشمه علی خشک نشده است

آب چشمه علی خشک نشده است
مدیرعامل شرکت متروی تهران در مورد آخرین وضعیت آب چشمه علی که در برخی خبرها آمده بود که مجددا قطع شده است توضیحاتی را ارائه کرد.

علی امام در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت چشمه علی گفت: از اوایل سال عنوان کردیم دلیل قطع و نوسان آب چشمه علی پمپاژ آب از داخل چشمه است و به محض اینکه عملیات متوقف شود آب به چشمه بر می گردد و هنگامی که دستگاه حفار به محل ایستگاه برسد نسبت به قطع پمپاژ آب اقدام خواهیم کرد که بر همین اساس مجددا آب به چشمه علی باز می‌گردد.

مدیر عامل متروی تهران ادامه داد: خوشبختانه دیدیم که در دی ماه با اتمام عملیات حفر تونل و رسیدن دستگاه TBM به محل ایستگاه آب مجددا به چشمه برگشت و حتی در اواخر دی ماه شاهد آن بودیم که دبی چشمه به ۸۵ لیتر بر ثانیه نیز رسید.

خبر جدید  تکمیل پرونده 9 اثر منقول فارس برای ثبت در فهرست ملی

وی با بیان اینکه TBM به محل ایستگاه رسیده است اما لازم است که نسبت به بتن ریزی دیواره و کف تونل اقدام کرده و بعد از آن TBM را اورهال کنیم تا ادامه مسیر تونل را حفاری کند، گفت: بر همین اساس در جلسه‌ای که هفته گذشته با حضور شهردار منطقه ۲۰، فرماندار، مسئولان میراث فرهنگی و عضو شورای شهر تهران برگزار شد، عنوان کردیم که نیاز است مجددا آب چشمه پمپاژ شود تا بتوانیم بتن ریزی‌های لازم را انجام دهیم که در این جلسه توضیحات لازم را ارائه کردیم و پیمانکار نیز قول داد تا ۱۵ اسفند ماه پروژه بتن ریزی و اورهال را پیش ببرد و بعد از آن پمپاژ آب چشمه قطع شود.

خبر جدید  ابتکار اردکانی‌ها برای زیباسازی شهرشان با ضایعات + تصاویر

امام با بیان اینکه احتمال می‌دادیم که با توجه به پمپاژ مجدد آب چشمه حتی در برخی موارد شاهد قطع آب باشیم، گفت: خوشبختانه با وجود پمپاژ آب، جریان آب قطع نشده و فقط دبی چشمه علی کم و به حدود ۴۲ لیتر بر ثانیه رسیده است اما چشمه خشک نشده است.

خبر جدید  خانه‌ای که با ماجراهای قاجاری اش نماد سمنان شده

مدیرعامل مترو تهران و حومه گفت: هر روز آمار دبی چشمه احصا می‌شود و آسیبی به چشمه نرسیده است و کم و یا قطع شدن آب چشمه کنترل شده است.

انتهای پیام


منبع :: https://www.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد