۱۱:۵۲:۳۳ - چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آبگیری کامل ۳ تالاب بزرگ در خوزستان
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: بارش‌های اخیر باعث پرآب شدن تالاب‌های خوزستان شده است، تالاب شادگان، بامدژ و میانگران ایذه به صورت کامل آبگیری و تالاب هورالعظیم هم بیش از ۹۷ درصد آبگیری شود.

 به گزارش گروه محیط زیست خبرگزاری فارس، احمدرضا لاهیجان زاده سرپرست معاونت محیط زیست دریایی، تالاب ها و سواحل سازمان حفاظت محیط زیست کشور و مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با  بیان این مطلب که بارش های اخیر باعث شده تا تالاب های استان خوزستان پر آب شوند،گفت: خوشبختانه بارش نزولات آسمانی در سال آبی ۹۷ و ۹۸  باعث شده که تالاب شادگان،  بامدژ و میانگران ایذه به صورت کامل و ۱۰۰ درصد آبگیری شوند و  تالاب هورالعظیم هم بیش از ۹۷ درصد آبگیری شود.

 احمدرضا لاهیجان‌زاده ادامه داد: در مهر ماه سال ۹۷ نزدیک به  ۲۰ میلیارد مترمکعب فضای خالی پشت سدهای استان خوزستان وجود داشت  که به لطف خداوند و بارش های اخیر این ۲۰ میلیارد جبران و اکنون بیش از ۲۲ میلیارد مترمکعب ذخایر آبی در پشت سد های خوزستان ذخیره‌سازی شده است.

وی تامین حقابه و مدیریت صحیح منابع آبی را یکی از برنامه‌های مهم دانست و گفت: با این منابع آبی می توان در حفظ محیط زیست و احیای تالاب ها برنامه های خوبی اجرا کرد.

انتهای پیام/


منبع :: آبگیری کامل ۳ تالاب بزرگ در خوزستان

تبليغات
بانک پاسارگاد